Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejiniais metais apdovanotas būrys nusipelniusių kauniečių

Šiais metais Santakos garbės ženklai jau buvo įteikti 15 kauniečių.
Savivaldybės nuotr. / Šiais metais Santakos garbės ženklai jau buvo įteikti 15 kauniečių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Praėjusiais metais Kaunas pažymėjo savivaldos 600 metų jubiliejų. Šia proga buvo nukaldinti jubiliejiniai medaliai: 10 sidabrinių, 150 pasidabruotų ir 1284 žalvariniai.

Jų autorius Petras Gintalas. Jubiliejiniais metais buvo įteikti 3 sidabriniai medaliai, 70 pasidabruotų ir 1211 žalvarinių. Pastarieji medaliai buvo įteikti visiems buvusiems miesto tarybos nariams, kai kuriems savivaldybės darbuotojams ir kitiems savivaldai nusipelniusiems asmenims. Pasidabruoti medaliai buvo įteikti asmenims, kurie savo darbais prisidėjo prie savivaldos stiprinimo ir Kauno vardo garsinimo. Sidabriniai medaliai buvo įteikti Šventosios Romos bažnyčios Jochimui Meisteriui, vyskupui metropolitui Sigitui Tamkevičiui ir Tadžikijos prezidentui Emomaliui Rachmonui.

Nuo 2005 metų Kaunui ištikimi ir atsidavę asmenys apdovanojami Santakos garbės ženklais. Šiais – 2009 metais – Vasario 16-osios proga Santakos garbės ženklai buvo įteikti 15 asmenų. Kitiems nusipelniusiems kauniečiams šie garbingi ženklai bus įteikti Kovo 11-osios proga.

Pirmasis I-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu buvo apdovanotas ne tik Kaune ir Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse gerai žinomas kaunietis profesorius, Kauno valstybinio choro dirigentas Petras Bingelis. Iš viso I-ojo laipsnio Santakos garbės ženklais apdovanoti tik 5 asmenys. II-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai įteikti 55 asmenims. III-iojo laipsnio Santakos garbės ženklai įteikti 82 asmenims.

Taip pat nuo 2007 metų kauniečiams įteikiamos Kauno m. savivaldybės kultūros ir meno premijos. 2007-aisiais jos buvo paskirtos dviems aktoriams, o 2008 metais – 9 kultūros ir meno atstovams. Kauno m. savivaldybės kultūros ir meno stipendijos skiriamos nuo 2007-ųjų. Pastaraisiais metais stipendijos buvo suteiktos 11 asmenų, o pernai jas gavo 17 kultūros darbuotojų. Šiuo metu pateiktos paraiškos 2009 metų stipendijoms gauti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min