Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 6d. 21:47

K.Navickas: santykių nutraukimas turėtų būti civilizuotas, o premjerui kultūros pritrūko

Kęstutis Navickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kęstutis Navickas

Atleidimo iš pareigų laukiantis aplinkos ministras sako, kad tapdamas ministru savo galimybes dešimteriopai pervertino. Pirmadienį minėjęs, kad oriai priima premjero paaiškinimą, jog Seime kažkam reikėjo ministro galvos, vakar Kęstutis Navickas teigė, kad su tokiu ministru toliau dirbti nenori.

Pasak Kęstučio Navicko, politikų priešprieša su profesionalais lydės ir tolimesnį Sauliaus Skvernelio vyriausybės darbą, o jis pats nebenori dirbti su dabartiniu premjeru ir, kadangi yra laisvas žmogus, jaučiasi laisvas išeiti.

– Pasijutote laisvas po 2 m. darbo Sauliaus Skvernelio vyriausybėje ir po to, kai jis pasakė, kad nuo kitos savaitės esate tikrai laisvas, kažkas atsitiko arba su jomis, arba su premjeru? Koks jūsų požiūris?

K.Navickas: Tas atsitikimas tęsiasi keletą metų ir tas sprendimas ateina, kada ateina. Bet kas atsitiko arba ką galėtume vertinti, tai 2 etapus darbo su premjeru. Tai yra konstruktyvūs ir labai intensyvūs 2017 m. ir tokie, nežinau, kaip įvardyti, mažiau konstruktyvūs ar labiau susiję su reitingu bei priežiūra paskutiniu laikotarpiu.

– Premjeras šiandien paskelbė, kad opozicija turi planą nuversti teisėtai išrinktą Lietuvos valdžią ir kad protesto prieš vyriausybės neveiklumą, kuris rengiamas sekmadienį, organizatoriai esantys to plano dalis. Dar jis šiandien Seime sakė, kad kreipsis į specialiąsias tarnybas, kad jos ištirtų, ar konservatoriai pagal tą planą nedirba Kremliui. Ar jūs esate girdėjęs tokių arba panašių premjero pareiškimų po kritikos, dėl veiklos? Apie visokius priešų sąmokslus ir perversmus?

K.Navickas: Aš negirdėjau tokių pareiškimų. Premjero žongliravimas arba visą laiką kreipimasis į specialiąsias tarnybas dažnai kartojasi. Ir čia, matyt, tas profesinės dalies šleifas visą laiką keliauja. Prisimenu, kai buvo viešas premjero pasisakymas dėl deginimo įmonei, ten irgi buvo sakoma, kad bus kreipiamasi, ir buvo kreiptasi į specialias tyrimų tarnybas ištirti, ar nėra korupcijos apraiškų. Ką jūs sakote, to pareiškimo negirdėjau, negaliu komentuoti. Nenustebčiau, kad būtų ir mano pavardė ten prie tų organizatorių. Aš čia šaržuoju ir tikiu, kad tai emocija. Tikrai nenorėčiau kelti panikos visuomenėje.

– Pakalbėkime apie jūsų atleidimo motyvus. Ar šiandieną jau žinote, kokie jie buvo? Išskyrus tą, kurį premjeras nurodė kaip norą postūmių tolesnėje ministerijos veikloje ir visos vyriausybės?

K.Navickas: Aš turiu tą patį motyvą. Tas, kuris buvo pasakytas iš premjero lūpų, ir tą aš turiu kartoti, nes mano interpretacijos yra interpretacijos ir aš vieno motyvo negaliu surasti, net renkantis iš šūkių, iš vieno ar kito epizodo yra gana sudėtinga. Nežinau, matot, kaip ir sakau, labai tikiuosi, kad mano atleidimo priežastis paaiškės, ta perkrova įvyks ir tie ministrai iš tikrųjų yra ant slenksčio ir tą mes galėsime vertinti jau kitą savaitę.

Labai tikiuosi, kad mano atleidimo priežastis paaiškės, ta perkrova įvyks ir tie ministrai iš tikrųjų yra ant slenksčio ir tą mes galėsime vertinti jau kitą savaitę.

– Esate naujas politikas partijos veikloje, tačiau esate dalyvavęs šiaip politikoje, būdamas nevyriausybinių organizacijų atstovas. Kaip jūs, kaip matęs politinės veiklos, vertinate tokį ėjimą atleisti ministrą sakant, kad norima pokyčių, tačiau neturint kandidato į tą vietą, kur jis būtų iš karto pristatomas atleidus tą vieną, o šiuo atveju 3 ministrus?

K.Navickas: Čia yra ir techninis dalykas. Kitas negali būti pristatytas, nes aš dar nesu atleistas ir einu šitas pareigas. Ir aš tai vertinu labiau per kultūros prizmę, nes tas darbo ar veiklos santykių nutraukimas turėtų būti civilizuotas ir orus. Mano subjektyviu vertinimu, tos kultūros pritrūko. Tas lėmė ir išprovokavo vakarykštį mano griežtesnį, stipresnį pasisakymą, kad aš su šituo premjeru nenoriu dirbti. Ta aplinkybė nesikeičia, bet tas pats mūsų premjeras turėjo 2 etapus.

– Pirmadienį jūs rėmėtės premjero žodžiais, kad Seime kažkam reikėjo jūsų galvos. Ir jeigu lygintume tą pareiškimą su vakarykščiu, tai yra skirtumas. Ar tai reiškia, kad jis buvo suklaidintas premjero apie tuos pareiškimus dėl to, kad tai Seimas norėjo pasiimti jūsų galvą?

K.Navickas: Ne, bet kokiu atveju vertini tą visą informaciją. Truputį pasiklausinėji tame pačiame Seime, kokios nuotaikos buvo, nes aš ne partijos narys, aš nedalyvauju frakcijos posėdžiuose. Tai objektyviai ten tiesiog sako, kad nieko čia nebuvo. Nieko naujo nebuvo įvykę, nieko tokio, kad kažkas būtų mano veiksmus išprovokavęs. Juo labiau aš žinau pagal veiklą, kad neišprovokavo, kur mano kuruojamose srityse dažniausiai sukyla rezonansas. Jeigu ten būna koks poveikis, ypač ūkininkų atžvilgiu, tarkim, koks nors gruntinio vandens apmokestinimas ar kas nors panašaus, tada taip, ten įvyksta susierzinimas. Jis visą laiką ten buvo. Mano veikloje paskutiniu metu nieko tokio neįvyko, kas būtų, sakykime, labiau tą valstietišką prizmę užgavęs, tai aš dėl to sakau, turiu kartoti tą istoriją, nes ji tokia yra, kitos neturiu. kiek tai yra teisybė, kiek tai yra kitos aplinkybės – aš iš tikrųjų nežinau.

Mano veikloje paskutiniu metu nieko tokio neįvyko, kas būtų, sakykime, labiau tą valstietišką prizmę užgavęs, tai aš dėl to sakau, turiu kartoti tą istoriją, nes ji tokia yra, kitos neturiu. kiek tai yra teisybė, kiek tai yra kitos aplinkybės – aš iš tikrųjų nežinau.

– O jūs manėte, kad pritrūko jūsų atleidimo istorijoje civilizuoto atleidimo? Ką jūs vadinate necivilizuotu, nes turbūt ne visi mūsų žiūrovai žino tiksliai, prieš kiek laiko iki viešo paskelbimo, kad būsit atleistas, jūs pats apie tą atleidimą sužinojote?

K.Navickas: Aš apie atleidimą sužinojau prieš Ministro Pirmininko pranešimą, lygiai prieš 15 minučių. Tai reikia žmogiškai suprasti, nes mes esame vieši asmenys ir visi turime iš karto reaguoti ar eiti į kontaktą su žiniasklaida. Ir tą emociją sulaikyti yra sudėtinga. Juo labiau, kad iš karto eini į eterį, tai aišku, kad mintis dėlioji, bet jos nelimpa. Jau po kelių dienų aš tą patį galiu pasakyti, kad neturiu kitų priežasčių šiandien kartoti tą oficialią atleidimo istoriją.

– Ar, jūsų žiniomis, kas nors iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos be S.Skvernelio iki pirmadienio ryto žinojo, kad jūs esate tarp tų 3 ministrų, kuriems bus pranešta kad esat atleidžiami?

K.Navickas: Mano duomenimis, arba mano šaltiniais remiantis, kaip jūs mėgstate atkartoti, tai nežinojo. Tai buvo premjero sprendimas.

– Jūs minėjote, kad tarp jūsų variantų arba interpretacijų, dėl ko buvote atleistas, nėra kokios nors priešpriešos su tais, kaip sakėte, ūkininkų arba žemės ūkio reikalais? Šiuo metu kaip tik Kaimo reikalų komitete vyko diskusijos dėl trąšų, ar reikalingas atskiras įstatymas, ar užtenka bendrų įvairių europinių ir kitokių direktyvų taršai per trąšas reglamentuoti, ar tai gali būti kaip nors susiję?

K.Navickas: Nemanau, nes kuo skiriasi ūkininkų ypatingais ūkininkų interesų klausimais bendravimas na, jie yra tiesmuki, jeigu eina, tai jau tiesiai. Jeigu jau kala į kaktą, tai kala. Tai aš nemanau, kad kas nors būtų, ko aš būčiau nežinojęs, nes jų reakcija būna emocinga ir iš karto, jie nežaidžia už nugaros.

– Kaip jūs vertinate tą premjero bendravimo ir pranešimo stilių. Kaip vertinate pačią jo retoriką ir nuo jūsų atleidimo istorijoje, ir ypač šiandien, nes yra keista girdėti tokius žodžius iš Seimo tribūnos apie perversmus, apie sąmokslus ir apie priešus visur aplinkui?

K.Navickas: Aš vertinu kaip didelį stresą patiriančio žmogaus interpretacijas. Matyt, aš jau dabar truputį atitolęs. Manau, kad įvykiai labai greitai rutuliojasi ir labai sunku susiorientuoti, kaip tokioje situacijoje turi reaguoti. Manau, čia yra tiesiog didelio streso išdava ir tikrai siūlyčiau vertinti tai labai rimtai.

Manau, kad įvykiai labai greitai rutuliojasi ir labai sunku susiorientuoti, kaip tokioje situacijoje turi reaguoti. Manau, čia yra tiesiog didelio streso išdava ir tikrai siūlyčiau vertinti tai labai rimtai.

– Ar jūs planuojate likti politikoje kaip kokio nors politinio darinio atstovas arba dalis? Turiu galvoje partiją, judėjimą ir galbūt dalyvauti kuriuose nors rinkimuose, kurių turėsime keletą kitais metais?

K.Navickas: Jeigu nuoširdžiai, aš tikrai neatmesčiau tokios galimybės, bet nieko konkretaus nesvarstau ir jokių konkrečių pasiūlymų nesu gavęs.

– O ar esate svarstęs, su kokia politine jėga liktumėte, jeigu liktumėte, nes iš jūsų vakarykščio įrašo „Facebooke“, kuriame dėkojote ir LVŽS frakcijai už galimybę dirbti tą darbą, kurį dirbote 2 m., panašu, kad jaučiate tam tikrų sentimentų būtent tai partijai, nors ir nesate su jais labai artimai susijęs, kitaip negu per darbą vyriausybėje?

K.Navickas: Geras klausimas. Aš iš tikrųjų labiausiai sentimentus jaučiu, o jaučiu dėl to, kad buvo kitų mano kolegų, buvusių prieš tai, patirtis, kad aš galėjau dirbti valstybės labui. Nebuvo man užduočių, kuriose aš, tarkim, turėjau peržiūrėti kriterijus vienai ar kitai palankiai grupei, tarkim, finansavimo kriterijus. Tai tas yra labai daug ir tai, ką sako prieš tai dirbę ministrai, arba tie, kurie turėjo patirties vyriausybėje, arba mano specialistai sakė, kad taip nėra buvę. Ir aš manau, tai yra labai daug. Negaliu to nuvertinti ir tą noriu labai atvirai pasakyti – taip, tai yra labai daug. Mes turėjome patirtį kelerių metų, kai finansavimo kriterijai ar dar kažkas buvo pritaikyti, ar vienai savivaldybei, ar vienai politinei grupei, ar kažkaip panašiai.

- Kieno žmogumi reikėtų jus laikyti? Iš ko jūs gavote pasiūlymą, kas jus surado ir kas jus pasikvietė į vyriausybę: Saulius Skvernelis ar Ramūnas Karbauskis ir jo žmonės?

K.Navickas: Ramūnas Karbauskis.

Lrt.lt
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Su rusais bendravo mažiausiai 14 D.Trumpo rinkimų kampanijos pareigūnų. Kodėl tiek daug?

24sek

J.Valančiūnui prireikė operacijos: nežais mažiausiai mėnesį

Aktualu

Ar Rusija tikrai ruošiasi surengti galingą invaziją į Ukrainą?

Vardai

J.Stambrauskaitei – svarbi proga: „Nėra su kuo namie džiaugtis sėkme, tai atšvenčiau su draugais“

Aktualu

Strasbūre išpuolį per kalėdinę mugę surengęs užpuolikas – nušautas

„Eurolygos diena“: kova dėl 8 vietos dabar – o kas toliau?

Pasaulis kišenėje

Išskirtinė Kalėdų eglė: Kretinga šiemet – tarsi aplieta Kalėdomis

24sek

„Bayern“ treneris – apie gerą „Žalgirio“ žinutę ir solidžius Šaro pasirinkimus

Aktualu

Kuriozas Panevėžyje: avariją sukėlęs panevėžietis demaskavo girtą vairuotoją

Vardai

Mia kardinaliai pakeitė šukuoseną – tapo ilgakase: ar tinka?

Aktualu

Koks yra tris šalis vienijančio karinio bataliono tikslas?

Gyvenimas

J.Arlauskaitė-Jazzu – apie meilę, dėkingumą, kritiką ir tai, kas žavi vyruose

Pasaulis kišenėje

Ispanijos uostamiestyje balandžiai „terorizuoja“ turistus: miestelio valdžia žada imtis rimtų priemonių

Kultūra

2018 m. „Forbes“ daugiausia uždirbančių autorių sąraše – ir knygos apie D.Trumpą autorius M.Wolffas

Aktualu

Kandidatų į Vilniaus merus vizijos ateičiai: nemokamas viešasis transportas ir vanduo

Gyvenimas

Pastorius E.McManusas – apie kovą su vėžiu, prarastus milijonus: „Dauguma gyvena taip, tarsi mirties nebūtų“

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“: „kažkoks pūkuotas“ N.Bierancui ir M.Grabštaitei įvarė nemažai baimės

Sportas

Europos lyga: „Milan“ sensacingai nepateko į atkrintamąsias

Aktualu

Kalvarijoje iš gimnazijos dingo kompiuteriai ir vaizdo technika

Aktualu

R.Masiulis mokytojų etatinio apmokėjimo nekeis: atsisakyti per vėlu ir nepraktiška

Naujienos

Sportas

Metų sporto vadybos apdovanojimuose – A.Karnišovo ir 15min pergalės

Gazas

Ką motociklininkui veikti žiemą?

24sek

Sensacija Eurolygoje – „Budučnost“ patiesė „Barcelona“ ekipą

Kultūra

Restauruoti Tauro apygardos partizanų dokumentai stebina raštvedybos kultūra

Sportas

„Trakų“ dėlionė: D.Virkšas ir L.Traore lieka, K.Ntika – palieka

Interviu Kultūra

Festivalį vaikams rengiantis J.Vancevičius: „Tai, ką duodi vaikui, augina asmenybę“

Aktualu

Lietuvos savivaldos rinkimuose dalyvaus ir Rusijos piliečiai

Aktualu

Vilniaus Žemynos progimnazijos mokytojai nutraukė streiką

Aktualu

Anglijos policija dėl bandymo apiplėšti ieško vyro su lietuvišku akcentu

Mokslas.IT

Kaip Lietuvoje pirktas telefonas tapo vogtu Kolumbijoje

Gazas

Testas: „Peugeot Rifter“ ir „kablukas“, ir krosoveris

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Varguolių virtuvė su prabangos prieskoniu – aromatizuotu aliejumi

Maistas

Atsinaujinusi legenda vilios gurmanus: naujasis „Stiklių“ šefas pristatė degustacinį meniu

Gazas

Kurios automobilio rankenėlės vadinamos „O, Dieve!“ ir kam jos skirtos

Gyvenimas

Jokių specifinių simptomų neturinti liga gali ir pražudyti

Kultūra

A.Kemežys – ne pirmas menininkas, kuriam Nacionalinė premija skiriama po mirties

Aktualu

Netikėtas rinkimų komitetas: į Klaipėdos tarybą veržiasi pramogų pasaulio veikėjai

Gyvenimas

Smurto aplinkoje užaugusi Justina: žinau, ką reiškia, kai nesulauki pagalbos

Vardai

Vilniaus publiką užbūrė kalėdinis pasimatymas su netikėtu duetu – Erica Jennings ir Petru Geniušu

Sportas

Atletų reakcija į povandenines bombas sporte: „Faktas, kad mums neramu“

Vardai

Ypatingos

06:07
05:50

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min