Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 09 20

Kai kurios savivaldybės baiminasi, kad minimalios algos didinimas išaugins skolas

Kai kurios savivaldybės baiminasi, kad minimalios mėnesio algos padidinimas dar išaugins jų skolas, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Litai
Litai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Atskiros savivaldybės ir jas vienijanti Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) kreipėsi į Finansų ministeriją ir paprašė papildomo finansavimo.

„Yra Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymas, kuriame aiškiai nustatyta, kad jei Seimas ar Vyriausybė biudžetiniais metais priima sprendimus, dėl kurių keičiasi savivaldybių biudžetų pajamos ir išlaidos, tai jų pokyčiai yra kompensuojami.

Tad jei šiemet nebuvo peržiūrimas biudžetas, kitais metais tokios kompensacijos turi būti numatytos. Kiekvienos savivaldybės skaičiavimais, dėl padidėjusio minimalaus darbo užmokesčio papildomų lėšų poreikis šiais metais viršija 12,5 mln. litų, o kitąmet sieks beveik 31 mln. litų“, – teigė LSA direktorė Roma Žakaitienė.

Anot Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo Vytauto Lenkučio, savivaldybių biudžetų rinkimo planai vykdomi. „Iki rugpjūčio 1 dienos jau įvykdyta beveik 61 proc. metinio plano. Be to,padidėjus minimaliai algai savivaldybės papildomų pajamų gaus iš gyventojų pajamų mokesčio.

Nereikėtų pamiršti ir to, kad savivaldybės pačios biudžetinėse įstaigose nustato etatus ir tvirtina biudžetus. Tad jos pačios turi galvoti ir spręsti, iš kur gauti pinigų padidėjusiai minimaliai algai“, – Finansų ministerijos poziciją aiškino V.Lenkutis.

Šakių rajono meras Juozas Bertašius skaičiuoja, kad norint įgyvendinti šalies valdžios sprendimą nuo rugpjūčio 1 dienos MMA padidinti 50 litų vietos ižde reikia rasti daugiau kaip 350 tūkst. „atliekamų“ litų. Rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose už minimalų atlygį dirba 530 darbuotojų.

„Mūsų rajone beveik nėra jokių pramonės įmonių, iš kurių būtų galima surinkti daugiau gyventojų pajamų mokesčio. Tad Vyriausybės sprendimas nelabai suvokiamas, nes jis reiškia, jog iš savo biudžeto turime paimti dalį pinigų tam, kad įgyvendintume nutarimą. Nors tam lėšų turėtų numatyti pati Vyriausybė“, – sakė J.Bertašius.

„Lietuvoje jau nėra savivaldybės, kuri nebūtų pasiskolinusi. Vidutiniškai skolos siekia apie 40 proc. savivaldybių biudžetų. Naujos skolos mus tik dar labiau gramzdins“, – tikino Šakių rajono vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius