Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 10d. 18:12

Kaimų bendruomenes vienijantis Kirnaičių fesivalis jau riekia antrąjį dešimtmetį

Kaimų bendruomenes vienijantis Kirnaičių fesivalis jau riekia antrąjį dešimtmetį
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Kaimų bendruomenes vienijantis Kirnaičių fesivalis jau riekia antrąjį dešimtmetį

Visą dieną Joniškio rajono Kirnaičių kaime vyksta tradicinis kaimo bendruomenių ir žemdirbių festivalis. Tai jau vienuoliktasis kartas, kuomet daugybė kaimų bendruomenių susirenka, varžosi, linksminasi kartu.

Kaip ir kiekvienais metais, Kirnaičiai sukviečia gausybę žmonių iš aplinkinių gyvenviečių bendruomenių. Šiemet vėl tarpusavyje rungtyniavo kelios dešimtys komandų iš skirtingų kaimų.

Festivalyje vyko daugybė sporto varžybų. Tinklininkai varžėsi net keliose aikštelėse. Ši sporto šaka lenkia krepšinį, futbolą ir daugelį kitų savo populiarumu. Kai kurios kaimų bendruomenės turi pasigaminę komandines aprangas.

Nors šventės ašis yra aplinkinės bendruomenės, tačiau renginys – respublikinis ir tarptautinis. Šventėje dalyvavo įvairių liaudies amatų atstovai iš visos Lietuvos ir atvyko svečių iš Latvijos.

Šventę pirmą kartą globojo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, tačiau atvykti negalėjo – kaip tik tądien ištekėjo jo dukra.

Dar vienas išskirtinis šios didelio renginio bruožas – šventei Joniškio savivaldybė neskyrė nė euro. Festivalis įvyksta savanorių ir rėmėjų dėka.

Šventės dalyviai kepė ir valgė tradicinius festivalio patiekalus – kiaušinienę su lašinukais ir aštrią sriubą. Kai kurios bendruomenės turėjo ir savo stalus ir mielai vaišino užsukusius į svečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min