Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaišiadoryse, A.M.Brazausko tėvų name, šią savaitę atidaromas muziejus

Prezidento A.M.Brazausko tėvų namą prižiūrinti kaišiadorietė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prezidento A.M.Brazausko tėvų namą prižiūrinti kaišiadorietė
Šaltinis: BNS
0
A A

Kaišiadoryse, pirmojo po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko tėvų name, ateinantį savaitgalį atidaromas muziejus, kuriame bus pristatomas buvusio šalies vadovo gyvenimas šeimoje, jo aplinka.

Kaišiadorių muziejus vadovas Olijardas Lukoševičius BNS sakė, kad muziejaus kūrimo procesas tik prasideda, ir kol kas bus galima apžiūrėti tik patį namą, kurį statė ir A.M.Brazauskas.

„Įdomus dalykas, kaip natūraliai tas namas atrodo. Baigęs institutą ir tapęs inžinieriumi, A.M.Brazauskas tą namą suprojektavo ir jie su broliu ir tėvu jį ir pastatė. Tai yra jo darbas, pirmoji statyba. Namas statytas 1960 metais. Visi galvoja, kad A.M.Brazauskas, dirbdamas statybose, turėjo daug medžiagų, bet, jie, gyvendami netoli geležinkelio, statė namą iš anglies šlako. Jo labai daug čia išmesdavo, tai jie parsiveždavo šlaką ir gamino blokelius. Tokia buvo tada inovacija, dabar mes jau visi iš blokelių statome“, – pasakojo O.Lukoševičius.

Ateityje numatoma parengti A.M.Brazausko gyvenimo kontekstą pristatančią ekspoziciją.

„Kadangi tai bus ne tiesiogiai A.M.Brazausko muziejus, o Brazauskų namai – muziejus, tai bus pristatoma šeima, kurioje užaugo prezidentas, ir, aišku, jis pats, taip pat to meto Kaišiadorys. Praktiškai mes imame laikotarpį nuo prieškario iki dabar. Daugiau pristatysime ne jo prezidentavimo

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./A.M.Brazausko tėvų namas, kuriame mėgo lankytis velionis prezidentas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./A.M.Brazausko tėvų namas, kuriame mėgo lankytis velionis prezidentas

laiką, bet privatų gyvenimą. Kaip apie valstybės vadovą visi turi savo nuomonę, kaip ir viską žino, tai mes norime pristatyti tai, ko jie nežino, tiesiog daugiau asmeninį, šeimyninį gyvenimą“, – dėstė Kaišiadorių muziejus vadovas.

Jis pasakojo, kad A.M.Brazausko dukters Laimos Mertinienės 20-čiai metų muziejui perleistas pastatas tik pradedamas įrengti kaip muziejus.

„Tame name mes dar tik dvi trys savaitės, skubame, kad neatitrūktume nuo metinių. Bet iš tikrųjų dar nesame iki galo peržiūrėję čia esančios medžiagos, nors jos čia ir nėra daug, pagrindinė medžiaga yra likusi Turniškėse“, – pasakojo O.Lukoševičius.

A.M.Brazauskas gimė Rokiškyje, tačiau mokyklą vėliau su tėvais persikėlė į Kaišiadoris, kur baigė mokyklą. Būsimasis prezidentas su tėvais gyveno netoli nuo tos vietos, kurioje vėliau buvo pastatytas tėvams skirtas namas, tapsiantis muziejumi.

Muziejus bus atidaromas šeštadienį.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė pernai birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min