Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 17d. 12:15

KAM: rengiamasi praktiniam ES Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų kūrimui

Edvinas Kerza
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Edvinas Kerza

Teisinė bazė paruošta kurti ES Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgas, ir bendrijos šalys gali praktiškai apjungti kolektyvinę gynybą, skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pastarųjų metų rezultatai ir ateities ambicijos kibernetinio saugumo srityje bus aptarti ketvirtadienį ir penktadienį Amsterdame vykstančioje metinėje konferencijoje, kurioje dalyvaus ir viceministras Edvinas Kerza.

„Per pastaruosius metus kartu su projekto dalyviais ir partneriais padarėme didelę pažangą kurdami bendras ES kibernetines pajėgas. Tai tik patvirtina, kad galime praktiškai apjungti pajėgas kovai su grėsmėmis kibernetinėje erdvėje ir sustiprinti kolektyvinę gynybą šioje dimensijoje“, – sakė E.Kerza.

Konferencijoje dalyvaus ne tik projekto dalyviai ir stebėtojai iš 13 ES šalių, bet ir ES Reagavimo į kompiuterių incidentus tarnybos, Europos gynybos agentūros ir NATO atstovai.

Dar 2017 metais Lietuvos pasiūlyta iniciatyva siekiama sukurti rotuojamas ES Kibernetines greitojo reagavimo komandas, kurias sudarytų projekte dalyvaujančių šalių kibernetinių incidentų tyrimų ir kitų saugumą užtikrinančių institucijų specialistai.

Toks žingsnis ES šalių bendradarbiavimą kibernetinėje srityje pakeltų į naują lygmenį, kuomet nebūtų apsiribojama vien nacionalinėmis pajėgomis, o šalys narės galėtų dalytis informacija, žmogiškaisiais resursais, mokslo pasiekimais, teikti pagalbą ES institucijoms, kitoms šalims narėms ir partneriams.

ES bendradarbiavimo kibernetinėje gynybos srityje projektui vadovauja Lietuva, aštuonios ES šalys narės – Estija, Ispanija, Kroatija, Lenkija, Nyderlandai, Prancūzija, Rumunija ir Suomija – projekto dalyvės, dar keturios šalys – Belgija, Graikija, Slovėnija ir Vokietija – yra šio projekto stebėtojos.

Bendrų ES kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų kūrimo ir savitarpio pagalbos kibernetinio saugumo srityje iniciatyva yra viena labiausiai praktiškai pažengusių iš 17 ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) patvirtintų projektų, kuriems 2017 metų pabaigoje pritarė ES šalys narės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min