Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KAM: Seimo Audito komiteto ministerijų ir kitų valstybės įstaigų išlaidų vertinimai neadekvatūs

Krašto apsaugos ministerija
Dainiaus Labučio/ Scanpix nuotr. / Krašto apsaugos ministerija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atsižvelgdami į pastaruoju metu spaudoje pateikiamą Seimo Audito komiteto informaciją, kurioje vertinamos ministerijų ir kitų valstybės įstaigų išlaidos, norėtume atkreipti dėmesį, kad dažnai šie vertinimai yra neadekvatūs, nes neįvertinama valdymo srities specifika ir nėra išlaidų palyginimų su ankstesniais metais, teigiame Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Pavyzdžiui, Krašto apsaugos ministerijos (KAM), kuri valdo daugiau nei 12 tūkst. žmonių sudarančios krašto apsaugos sistemos asignavimus, duomenys dažnai lyginami su mažesnių kitų institucijų ar net jų padalinių išlaidomis. Kalbant apie išlaidas komandiruotėms, tai nėra visai lygintini dalykai, nes Krašto apsaugos ministerijos duomenys už 2010 metus apima ne tik išlaidas ministerijos tarnybinėms komandiruotėms, bet ir visos Lietuvos kariuomenės komandiruočių lėšas, tarp jų karių komandiruotes į mokymus, tarptautines operacijas ir pratybas, teigiama KAM pranešime.

Atsižvelgiant į ekonominį sunkmetį, nuo 2009 metų nuosekliai mažinamos išlaidos. Palyginti su 2008 metais, 2009-aisias daugiau nei perpus buvo sumažintos ministerijos, kaip krašto apsaugos sistemos asignavimų valdytojos, išlaidos komandiruotėms. 2008 metais išlaidos komandiruotėms, be komandiruočių į pratybas ir tarptautines operacijas, sudarė 16 mln. Lt, 2009 – 7,5 mln. Lt. Per pirmąjį šių metų pusmetį komandiruotėms, įskaitant komandiruotes pratyboms ir tarptautinėms operacijoms, išleista 3,6 mln. Lt.

Taip pat smarkiai sumažintos reprezentacinės išlaidas. Palyginkime: vien ministerijos išlaidos reprezentacijai 2008 metais sudarė 1,1 mln. Lt, 2009 metais – 218,6 tūkst. Lt, šiemet reprezentacijai planuojama išleisti 80 tūkst. Lt.

Komentarai
Temos Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min