Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 25d. 16:46

Kandidatė į Seimą pažeidė saviizoliaciją

Apsauginė veido kaukė kavinėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Irena Greičienė

Rugsėjo 16 dieną LRT studijoje vykę Kėdainių rinkimų apygardos kandidatų į Seimą debatai – su koronaviruso prieskoniu. Paaiškėjo, kad viena į Seimą kandidatuojanti debatų dalyvė – Krikščionių sąjungos kandidatė Kėdainių apygardoje Irena Greičienė – pažeidė saviizoliacijos reikalavimą ir dalyvavo debatuose, nors tuo metu griežtai turėjo būti namuose vengdama bet kokio kontakto su pašaliniais asmenimis.

Tiesa, debatai vyko dalyviams ir moderatorei dėvint apsauginius veido skydelius, o pastarųjų patikimumas apsaugant nuo koronaviruso dalelių plitimo, kaip žinia, yra labai abejotinas.

Kontaktas darbe

Krikščionių sąjungos kandidatė Kėdainių apygardoje Irena Greičienė kontaktą su sergančiu koronvirusu asmeniu turėjo darbe – Vilniuje veikiančioje įmonėje UAB „Corner Case Technologies“.

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, minėtos įmonės darbuotojams, turėjusiems kontaktą su sergančiuoju, privaloma saviizoliacija paskirta nuo rugsėjo 14 iki rugsėjo 28 dienos.

Debatai LRT studijoje buvo filmuojami rugsėjo 16 dieną, kai I.Greičienė jau antrą dieną turėjo būti saviizoliacijoje.

Kandidatė neatsimena

Paskambinus pačiai I.Greičienei ir pasiteiravus, dėl kokių priežasčių ji nedalyvavo praėjusį pirmadienį Kėdainiuose vykusiuose debatuose, ji prisipažino, kad yra saviizoliacijoje.

„Pas mus darbe yra užsikrėtęs COVID-19 ir mes, visi darbuotojai, nu šita, izoliuojamės nuo visų“, – sakė ji. (Kalba netaisyta).

Irena Greičienė
Irena Greičienė

Paklausus, kada buvo nustatytas kontaktas su sergančiuoju, kandidatė nepajėgė to atsiminti.

„Nu, tai ten buvo jau užfiksuota tam centre, nežinau, kuri ten diena parašyta, bet esmė, kad mes turim izoliuotis dar. Izoliuotis turiu iki 28 dienos. Nu kažkur dvi savaitės. Bet sakė gali būti pakeitimai“, – kalbėjo I.Greičienė.

Kadangi saviizoliacija trunka iki rugsėjo 28 dienos ir ji paskirta dviem savaitėms, prasidėti ji turėjo rugsėjo 14 dieną. Tačiau net ir tokį paprastą skaičiavimą pateikus kandidatei į Seimo narius ir paklausus, ar, jos manymu, tokie skaičiavimai teisingi, ši nesugebėjo pateikti tikslaus atsakymo: „Nu tai matyt, taip. Nes jie čia mums skambina iš to centro, pasirašėm sutikimus, griežtai ten labai viskas“.

Paklausta, ar darysis koronaviruso testą, kandidatė vėl neaiškiai numykė – nežinanti, kas čia bus.

Gresia nemalonumai

NVSC informavo, kad už tokį nusižengimą gresia bauda. Jei paaiškėtų, kad kandidatė sirgo pati ir užkrėtė dar kurį nors debatų dalyvį ar moderatorę, jai grėstų ir kur kas rimtesni nemalonumai.

„Jei būtų nustatyta, kad asmuo pažeidė saviizoliacijos taisykles, tuomet tokiam asmeniui grėstų administracinė atsakomybė.

Pažeidus izoliacijos taisykles, bauda yra nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.

Jei atsitiktų taip, kad žmogus susirgtų ir užkrėstų kitus ir nebūtų buvęs izoliacijoje kaip priklausė, gresia dar rimtesnė – baudžiamoji – atsakomybė“, – akcentavo NVSC komunikacijos skyriaus specialistai.

rinkosaikste.lt
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min