15min be reklamos

Karą palaikančio rusų verslininko partnerio šeima turi leidimus gyventi Lietuvoje

Vienoje įmonėje su Rusijos invaziją į Ukrainą remiančiu oligarchu Igoriu Altuškinu dirbančio ir aukštas pareigas Rusijoje užimančio verslininko Maksimo Ščibriko šeima turi leidimus gyventi Lietuvoje.
Laisvės gynėjų dienos minėjimas Kaune
Laisvės gynėjų dienos minėjimas Kaune / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kaip penktadienį praneša LRT portalas, M.Ščibrikas užima pareigas Rusijos vario kompanijoje, kurios pagrindinis akcininkas – I.Altuškinas. Ši įmonė bei pats I.Altuškinas gegužės 19 dieną sulaukė Jungtinės Karalystės sankcijų, jas prieš tai jau taikė ir Ukraina.

Įtariama, kad I.Altuškinas, yra artimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bei remia Rusijos gynybos ministerijos šturmo padalinį – Uralo batalioną, kuris kovoja Ukrainos Luhansko srityje.

Savo ruožtu, M.Ščibriko įmonė Lietuvoje perregistravo Rusijos olimpinei čempionei Aleksandrai Maksakovai priklausantį žirgą. Toks žingsnis žengtas netrukus po to, kai Tarptautinė žirginio sporto federacija uždraudė Rusijos sportininkams ir jų žirgams dalyvauti tarptautinėse varžybose dėl karo Ukrainoje.

Šis žirgas kartu su A.Maksakova dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose. Už perregistravimą atsakinga bendrovė „Sportinių žirgų investicija“ priklauso Ščibrikų šeimai.

Įmonė yra registruota Lietuvoje, Palangoje, joje A.Maksakova kartu su savo vyru, Rusijos sportininku Jegoru Ščibriku dirba jojimo treneriais. Jie turi leidimus gyventi Lietuvoje.

Pasak LRT portalo, J.Ščibrikas ir A.Maksakova yra kreipęsi į Lietuvos žirginio sporto federaciją dėl galimybės atstovauti Lietuvai, tačiau toks prašymas buvo atmestas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min