Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 09 18

Karinėms jūrų pajėgoms - aštuoniolika (nuotraukos)

Ar iš tiesų Lietuva turi karinį laivyną? Ar turi povandenių laivų? Tokių klausimų kartais tenka išgirsti iš Lietuvos žmonių, net dabar einant 18-oms Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų atkūrimo metinėms.
Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnybos posto karys stebi kontaktus jūroje.
Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnybos posto karys stebi kontaktus jūroje. / Lietuvos karinių jūrų pajėgų nuotr.

Karinės jūrų pajėgos – tai Lietuvos Respublikos kariuomenės dalis, kuri stebi, kontroliuoja ir gina Lietuvos teritorinę jūrą, ekonominę zoną ir kontinentinį šelfą.

Karinės jūrų pajėgos vykdo tokius veiksmus kaip povandeninės ir viršvandeninės aplinkos stebėjimą ir kontrolę, išminavimo jūroje bei antiteroristines operacijas, laivybos apsaugą ir kontrolę, paieškos ir gelbėjimo darbus bei kitas specialiąsias užduotis, taip pat bendradarbiauja su kitomis valstybinėmis institucijomis ekstremalių situacijų atveju.

Aštuoniolikos metų atkūrimo sukaktį skaičiuojančios Karinės jūrų pajėgos gali didžiuotis tuo, kad yra reikšminga Lietuvos Respublikos kariuomenės dalis, užtikrinanti mūsų šalies ir jos piliečių saugumą Lietuvos teritorinės jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Karinės jūrų pajėgos sėkmingai vykdo savo užduotis bei įsipareigojimus mūsų valstybei, visuomenei ir tarptautiniams partneriams.

Karines jūrų pajėgas sudaro Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Povandeninių veiksmų komanda, Logistikos tarnyba, Mokymo centras ir Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras. Karo laivų flotilė yra pagrindinis Karinių jūrų pajėgų elementas, kurį sudaro Kovinių laivų divizionas, Priešmininių laivų divizionas, Patrulinių laivų divizionas ir Aprūpinimo laivų divizionas. Į šiuos divizionus įeina  9 laivai ir 3 uosto kateriai.

Karinių jūrų pajėgų personalą šiuo metu sudaro apie 700 karininkų, puskarininkių, žemesnių grandžių karių ir civilių darbuotojų.

Karinių jūrų pajėgų kariai pastoviai kelia savo kvalifikaciją ir profesionalumą kariniuose kursuose Lietuvoje  ir užsienyje, dauguma jaunosios kartos karininkų yra baigę karo mokslus užsienio šalių karo akademijose.

Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivai pastoviai dalyvauja ivairiose Lietuvos ir tarptautinėse karinėse pratybose, nuolat tobulina savo įgudžius, taip pat dalyvauja išminavimo operacijose, ieškodami ir neutralizuodami nuo I ir II pasaulinių karų  Baltijos jūros dugne esančių minų ir kitų sprogmenų keliamą pavojų žvejams ir laivybai.

Karinių jūrų pajėgų jūros ir pakrančių stebėjimo tarnybos kariai modernių radarų pagalva pastoviai stebi visus Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje esančius objektus. Atpažinti ir kontroliuoti tam tikrus objektus  yra siunčiamas patrulinis laivas. Vykdydami patruliavimo darbus jūroje, kariai pastoviai tobulina savo kovinius veiksmus atlikdami įvairias karines pratybas, pavieniui ir saveikaujant su kitais laivais bei Karinių oro pajėgų orlaiviais

Lietuvai tapus NATO dalimi, Karinės jūrų pajėgos specializuojasi minų neutralizavimo operacijose, ir išlaiko bei plėtoja atitinkamas pajėgas, kad galėtų prisidėti prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės ir NATO greitojo reagavimo pajėgų. Lietuvos Karinės jūrų pajėgos (kartu su Estija ir Latvija) vienu iš dviejų priešmininių laivų bei vadovavimo ir aprūpinimo laivu prisideda prie Baltijos priešmininių laivų eskadros. Jos pagrindinė užduotis - vykdyti minų paieškos ir nukenksminimo operacijas, mokyti eskadroje dalyvaujančių laivų įgulas bei ruošti jas dalyvavimui NATO vadovaujamose jūrinėse operacijose.
 
Žvelgiant į rytdienos perspektyvą, Karinės jūrų pajėgos ją pasitinka atnaujindamos Karinių jūrų pajėgų karinį laivyną moderniais laivais ir įranga, prisiimdamos naujas funkcijas ir turėdamos nuolat tobulėjantį personalą, tuo užtikrindamos puikų joms pavestų užduočių vykdymą.

Siekdamos patriotiškai ugdyti jaunąją kartą, pritraukti potencialių profesionalios tarnybos karių susidomėjimą, Karinės jūrų pajėgos sudaro sąlygas moksleivių ekskursijoms apsilankyti  didžiausiame savo padalinyje, karo laivų flotilėje, apžiūrėti karo laivus, susipažinti su karo jūrininkų darbu ir buitimi.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius