Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 15:43

Karo policijai siūloma leisti saugoti užsienio svečius, bausti karius už nusižengimus

Kelionė 30-ties karinių automobilių virtinėje – žvilgsnis į karo policijos kasdienybę
Beatričės Bankauskaitės nuotr. / Karo policija

Karo policijai Vyriausybė siūlo leisti saugoti užsienio svečius, bausti karius už nusižengimus.

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtiems įstatymų projektams, kuriais Karo policijai siūloma suteikti platesnius įgaliojimus administracinių nusižengimų tyrimo, paramos saugumui ir mobilumui srityse.

Ministerija tvirtina, kad šie pakeitimai, be kita ko, suteiks įgaliojimus Karo policijos pareigūnams atlikti administracinių nusižengimų tyrimus dėl tokių veikų kaip narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas, smulkios vagystės ir kt. Ankščiau Karo policija, susidūrusi su šiais pažeidimais, surinkusi visą medžiagą, privalėdavo ją perduoti policijai, kuri ir atlikdavo administracinį tyrimą.

Pakeitimai taip pat leis užtikrinti oficialių svečių, atvykstančių Krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado kvietimu, apsaugą. Šiuo metu Karo policija šią funkciją gali vykdyti tik gavusi Vadovybės apsaugos departamento prašymą. Šios užduoties vykdymo metu saugomi asmenys turės tokias pačias teises ir pareigas kaip Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai.

„Naujoji tvarka leis sumažinti administracinę naštą karo policijos pareigūnams ir sutrumpinti administracinio tyrimo proceso trukmę, ypač kai į šalį atvyksta vis daugiau sąjungininkų karių“, – pranešime sako Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Laimas Baliūnas.

Naujaisiais teisės aktais ketinama stiprinti ir vieną pagrindinių Karo policijos funkcijų – paramą mobilumui, t.y. įtvirtinti pareigūnų teisę užtikrinant karinio transporto judėjimą, atlikti administracinį tyrimą ne tik karių ar krašto apsaugos sistemos darbuotojų, bet ir civilių atžvilgiu.

Įvykus tokiam pažeidimui, kai jį fiksuos Karo policijos pareigūnai, nebereiks bylos medžiagos perduoti policijos pareigūnui, visus veiksmus atliks Karo policija. Taip pat nustatomi asmens duomenų tvarkymo reikalavimai, atitinkantys nustatytuosius Bendrajame asmens duomenų apsaugos reglamente.

Pakeitimams dar turės pritarti Seimas, siūloma, kad jie įsigaliotų nuo 2020 metų lapkričio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min