Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 18d. 12:50 , Atnaujinta: 2020 sausio 18d. 15:29

Kartų solidarumo sąjungos vairą perėmęs A.Juozaitis: tikimės 20–30 vietų Seime

Arvydas Juozaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arvydas Juozaitis

Šeštadienį vykstančiame suvažiavime buvusi Pensininkų partija pasivadino Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai, jos pirmininku išrinktas buvęs kandidatas į prezidentus, filosofas Arvydas Juozaitis. Naujasis pirmininkas tikisi, kad partija rudenį rinkimuose pelnys 20–30 vietų Seime.

„Pavadinimas yra labai tikslus: kartų solidarumas man labai patiko, kai jį pakeitėte. O Santalka Lietuvai ir yra kartų solidarumas“, – šeštadienį Kauno rajone vykstančiame suvažiavime į partiečius kreipėsi A.Juozaitis.

„Tai yra tas pats“, – pridūrė jis.

Suvažiavime dalyvavo vos keliasdešimt žmonių, kiekvienas jų kaip delegatai esą atstovavo po 80 partijos kolegų, nors oficialiai esą Kartų solidarumo sąjungoje yra 3 tūkst. narių, o A.Juozaitis giriasi, kad jo judėjimas turi dar apie tūkstantį.

Jau turės Seimo narį

Suvažiavime pasirodė su kitais nuo „tvarkiečių“ atskilusiais kolegomis frakciją „Lietuvos gerovei“ kūręs parlamentaras Juozas Imbrasas. Jis 15min patvirtino, kad šeštadienį įstojo į Kartų solidarumo sąjungą, buvo išrinktas jos prezidiumo nariu ir pirmininko pavaduotoju.

J.Imbrasas į Seimą buvo išrinktas su „Tvarka ir teisingumu“, iš partijos išstojo kartu su kolega Vytautu Kamblevičiumi Seime sukūręs frakciją „Lietuvos gerovei“. Tačiau dabar V.Kamblevičius Kartų solidarumo sąjungos sėkme netiki ir nori kurti naują partiją, o J.Imbrasas pasuko su A.Juozaičiu.

„Pradėjom su A.Juozaičiu prieš keletą mėnesių jau. Aš su juo pavažinėjau, paklausiau, pasikalbėjom, padiskutavom, na, žiūriu, kad man viskas tinka jo nuostatos“, – aiškino, kodėl pasirinko šią partiją J.Imbrasas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Partijos suvažiavimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Partijos suvažiavimas

Į Kartų solidarumo sąjungą – Santalką Lietuvai įstojus J.Imbrasui ji jau turės ir vieną atstovą Seime. Tačiau, jei pavyks atkurti frakciją „Lietuvos gerovei“ J.Imbrasas ketintų dirbti joje kartu su buvusiais bičiuliais „tvarkiečiais“ ir buvusiu premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Tačiau 15min jis sakė, kad nelabai tiki V.Kamblevičiaus planu sukurti naują politinę organizaciją. Tikisi, galbūt ir jis dar grįš prie A.Juozaičio partijos ir nebesipyks dėl pozicijų.

„Kamblevičius pasiryžęs, bando tą daryt [kurti partiją], bet nežinau, kaip jam pavyks. Sudėtinga išties. Va, girdėjau ir Darius Kuolys vargsta taip pat. Sakė, labai sunku, nes tas nusivylimas žmonių didėja, nesustoja ta tendencija, tai visi vargsta, kai buvo pakeltas steigimas iki 2000. Ant senos partijos pamatų, žinoma, lengviau“, – kalbėjo J.Imbrasas.

Partija pokyčius numato pristatyti spaudos konferencijoje kitą savaitę.

Filosofo partija be ideologijos, o iš vargo

Kalbėdamas apie idėjas, kurias partija planuoja kelti, A.Juozaitis kalbėjo apie planą įvesti Senatą, kuris stabdytų, A.Juozaičio žodžiais, „įstatymų nuodingą lietų“: mažintų Seime kasmet priimamų įstatymų skaičių.

Ši partija – ne ideologinė. Visos kitos yra dėl idėjų, o čia – dėl socialinės-ekonominės padėties

Partija taip pat telksis į šeimos ir regionų politiką, sieks gaivinti smulkų ir vidutinį verslą.

„Krentant gimstamumui, mes žinome, kas mūsų visų laukia. Ir tikrai Lietuva yra šiuo metu katastrofos išvakarėse“, – sakė naujasis pirmininkas.

Jo nuomone, ištuštėjusiose mokyklose ir kituose pastatuose regionuose turėtų kurtis šeimos verslai.

Taip pat bus siekiama įvesti pensijų indeksavimą įstatymu ar konstitucine pataisa.

„Ši partija – ne ideologinė. Visos kitos yra dėl idėjų, o čia – dėl socialinės-ekonominės padėties“, – pabrėžė A.Juozaitis.

Jis teigė, kad pensinio amžiaus žmones į partiją subūrė vargas, Lietuvoje vyraujant „nesąmoningam, pražūtingam jaunimo kultui“.

Reikės anūkų pagalbos su technika

Pasak naujojo partijos lyderio, matydami, kaip elgiamasi su vyresnio amžiaus žmonėms, viltį praranda ir jaunesni žmonės, kurie nebenori likti Lietuvoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Partijos suvažiavimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Partijos suvažiavimas

A.Juozaitis tikisi, kad partija sulauks paramos iš gyventojų, palaikančių idėjas ir pabrėžė, kad nesieks verslo paramos.

Jis kalbėjo, jog partijai bus svarbu rasti būdą tapti matomai televizijoje ir internete, kur taip pat galėtų komunikuoti su rinkėjais.

„Todėl reikės jaunimo arba jūsų vaikų, anūkų, kurie su technika dirba, yra interneto žmonės: jie turės mums padėti“, – kalbėjo A.Juozaitis.

Buvęs pirmininkas pasigenda pagarbos senoliams

Į partiečius kreipęsis iki šiol Kartų solidarumo sąjungai vadovavęs Vytautas Jurgis Kadžys sakė, jog Lietuvoje pasigenda socialinio teisingumo ir solidarumo.

„Pakeisdami Pensininkų partijos pavadinimą į Kartų solidarumo sąjungą mes norėjome ir norime, kad Lietuvoje vis tik įsivyrautų solidarumas tarp kartų, žmonės jaustųsi patogiai – jaunas sėdėdamas šalia pagyvenusių, pagyvenusio žmogaus nestumdytų, neniekintų, kad mes turėtume visuomenę, kurioje, kaip dabar madinga kalbėti, turėtume gerovės valstybę“, – kalbėjo jis.

Lietuvoje visi nori mirti po vieną, vienijasi žmonės labai sunkiai.

Ligšiolinis partijos vadovas teigė, kad į pensininkus dėmesio nebuvo kreipiama, nebent imantis vienkartinių akcijų kartą ar du per metus.

Jis piktinosi, kad pensininkams pensija skaičiuojama skirstant pagal darbo stažą.

„Pensininkai yra visi pensininkai, visi valgo vienodai“, – kalbėjo jis.

V.J.Kadžys pabrėžė, kad pensijos turi būti nuolat indeksuojamos.

„Visi nori mirti po vieną“

Pasak A.Juozaičio, jau po prezidento rinkimų tapo aišku, kad norėdamas pasiekti savo politinių tikslų jis turės vienytis su kokia nors kita politine jėga. Į šį kvietimą atsiliepė tik Kartų solidarumo sąjunga.

„Mes nuo pat birželio su įvairiomis partijomis bendravome, bet Lietuvoje visi nori mirti po vieną, vienijasi žmonės labai sunkiai“, – kalbėjo A.Juozaitis.

A.Juozaitis tikisi, kad atsinaujinusią partiją ir jos idėjas palaikys pensinio amžiaus žmonės, taip pat jų artimieji.

„Čia didžiausia balsuotojų grupė po šiai dienai Lietuvoje. Mes tikimės labai didelės paramos“, – sakė jis.

Jis tikisi, kad prie partijos, pamačiusios kylančius reitingus, prisijungs ir kitos politinės jėgos.

Savo partijos sukurti nepajėgė

Buvęs kandidatas į prezidentus A.Juozaitis anksčiau planavo steigti naują partiją, tačiau nepavyko surinkti būtino – ne mažiau kaip 2 tūkst. – steigėjų skaičiaus.

A.Juozaitis bandė naują partiją kurti su nuo „tvarkiečių“ atskilusiais Seimo nariais, subūrusiais dabar jau iširusią frakciją „Lietuvos gerovei“. Tačiau šiemet sausį filosofas išplatino pranešimą, kad su Vytautu Kamblevičiumi bendros ateities nebemato.

A.Juozaitis per prezidento rinkimus pernai surinko 4,69 proc. balsų ir liko penktas.

Lietuvos pensininkų partija įkurta 2007 metais, prieš trejus metus ji pakeitė pavadinimą į Kartų solidarumo sąjungą. Spalį ji deklaravo turinti 3012 narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min