Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 03 20

Kas kiša koją referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams?

Teisės ekspertai išnagrinėję referendumo tekstą, nustatė, kad jis prieštarauja Konstitucijai. Mykolo Romerio universiteto ES teisės profesorius Ignas Vėgėlė sako, kad ši ekspertų grupė konstatuoja neatitiktį Konstitucijai dėl to, kad Konstitucija yra darnus aktas ir nedarnos negali būti.
Žemės pardavimas
Žemės pardavimas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Darnus aktas reiškia, kad negali būti vidinės nedarnos, kad viena nuostata prieštarautų kitai. Kitaip tariant, Konstituciją galima keisti, ir šitas normas, kurios yra siūlomos, galima siūlyti referendumui, tačiau tik tokiu atveju, jeigu panaikinama nedarna kitų normų“, – sakė I.Vėgėlė.

„Pavyzdys. Įsivaizduokime, kad Konstitucijoje būtų siūloma įtvirtinti normą, kad Lietuvoje balsavimo teisę turi tik vyrai. Sakykite, ar Lietuvos respublika būtų ir toliau demokratinė?“, – klausė politikos apžvalgininkas.

„Įsivaizduokime, kad Konstitucijoje būtų siūloma įtvirtinti normą, kad Lietuvoje balsavimo teisę turi tik vyrai. Sakykite, ar Lietuvos respublika būtų ir toliau demokratinė?“, – klausė politikos apžvalgininkas.

Jo teigimu, tokiu atveju, reiktų išbraukti ir normą, kad mes esame demokratinė respublika.

Taip pat siūlant tokius pakeitimus, kokie yra 47 straipsnyje, kad žemė gali priklausyti tik Lietuvos respublikos piliečiams ir valstybei, reikia keisti ir normą dėl Lietuvos narystės ES, mano specialistas.  I.Vėgėlės teigimu, reikia atvirai pasakyti, kad mes turime pakeisti ir aktą dėl Lietuvos narystės ES.

„Ekspertų grupė nekonstatavo, kad visos normos prieštarauja Konstitucijai. Ne. Ekspertų darbo grupė pasisakė, kad sumažinimas rinkėjų nuo 300 tūkst. iki 100 tūkst. iš esmės yra politinis apsisprendimas, todėl mes nematome neatitikties Konstitucijai.“

„Lygiai tą patį pasakėme, kad nematome esminės neatitikties dėl referendumo priimtų sprendimų, kad jie gali būti keičiami tik referendumu. Bet normos, kurios sako, kad žemė gali priklausyti tik Lietuvos respublikos piliečiams, mes sakome, kad tai yra nedarna. Kodėl? Pagal Konstitucinio Teismo doktriną, reikia keisti ir aktą dėl stojimo į Europos Sąjungą“, – aiškino I. Vėgėlė.

Jo teigimu, tik ES lygių galimybių dėka visoms šalims narėms, mes galime laisvai keliauti ir darbuotis ES, tad draudimas užsieniečiams įsigyti žemę Lietuvoje neatitiktų keliamų reikalavimų.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius