Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas surenka apleistus automobilius

Iš BMW liko tik metalo laužo krūva.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Iš BMW liko tik metalo laužo krūva.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol Klaipėdoje nėra nustatyta tvarka, ką daryti su nebenaudojamais bešeimininkiais, kone ratais į žemę įaugusiais automobiliais, išvalyti miestą padeda benamiai.

Policijos pareigūnai tik džiaugiasi, kai metų metus stovėjęs automobilis pamažu išnyksta nuo žemės paviršiaus. Kol juridiškai neįmanoma šios problemos išspręsti kitaip, metalo vagys – tarsi išsigelbėjimas. apie tai rašo dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Nors policija kasmet griežtai įspėja nebenaudojamų automobilių savininkus, tokios transporto priemonės vis dar „puošia“ uostamiestį.

Lietuvoje įstatymai tokių „laužų“ savininkams gana humaniški. Suradus savininką jam pirmiausia siunčiamas raštiškas įspėjimas. Už tai, kad šeimininkas laiko kieme nebenaudojamą automobilį, jam gali grėsti bauda iki 2 tūkst. litų. Pasiimti mašiną užmaršiam asmeniui dažniausia leidžiama per 14 dienų. Jei automobilis laiku paimamas, jokia bauda savininkui neskiriama.

„Realiai nesame nubaudę dar nė vieno tokio nebenaudojamo automobilio šeimininko, nes visi gavę įspėjimą tuoj suskumba jį patraukti“, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Alina Vaičekauskienė.Realiai nesame nubaudę dar nė vieno tokio nebenaudojamo automobilio šeimininko.

A. Vaičekauskienės duomenimis, sąraše buvo įrašyti 56 automobiliai, tačiau paskui paaiškėjo, kad iš jų tikrai nenaudojami buvo tik 30.

„Tad dabar vienintelis išganymas, kad laikui bėgant tuos bešeimininkius automobilius po gabalėlį ištampo benamiai. Kol mes esame juridiškai bejėgiai, tai yra vienintelis problemos sprendimo būdas. Tačiau kiek dar yra tokių „laužų“, kurie taip stovi ištisus metus vienoje vietoje ir neaišku, kiek dar stovės“, – apgailestavo A. Vaičekauskienė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min