Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 10 09

Kaunas spaudos veidrodyje: mažai žinoma Šv.Gertrūdos bažnyčios kryžiaus istorija

Vietos žiniasklaida daug dėmesio skyrė pėsčiųjų takams ir gatvėms. Portalas „Kas vyksta Kaune“ teigia, kad daugėja sutvarkytų pėsčiųjų takų, o dienraštis „Kauno diena“ tęsia rašinių ciklą apie gatves, į kurias pažvelgiama garsių kauniečių akimis. Šį kartą pristatoma J.Gruodžio gatvė, kurią apibūdina ir mažai kam žinomų faktų atskleidžia režisierius Vytautas Balsys.
Gertrūdos bažnyčia. Organizatorių nuotr.
Šv.Gertrūdos bažnyčia

Portalas „Kas vyksta Kaune“ skelbia, kad K.Petrausko ir Aušros gatves jungiančiu taku vaikščiojantys kauniečiai nuo šiol jausis saugiau.

„Greta Nacionalinės futbolo akademijos stadiono esančiame pėsčiųjų take paklota nauja asfalto danga, išpjauti krūmynai, įrengtas apšvietimas. „Anksčiau šioje vietoje buvo nesaugu vaikščioti, krūmynuose rinkdavosi asocialūs asmenys. Dabar sutvarkius aplinką, vaizdas pasikeitė kardinaliai ir pasivaikščioti tapo kur kas smagiau“, – pasakojo kaunietė Jadvyga. Anot Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Skilandžio, tvarkant futbolo maniežo aplinką buvo išgenėti medžiai, pašalinti menkaverčiai augalai, paklota nauja asfaltbetonio danga“, – rašo „Kas vyksta Kaune“.

Prieš pat nuteisiant mirties bausme kunigui ir sukilėlių vadui atimta bajorystė. Visa tai vyko Rotušės a. stebint tūkstantinei miniai

Dienraštis „Kauno diena“ kvietė pasižvalgyti po senąsias miesto gatves. Šį kartą žurnalistai vaikščiojo kartu su teatro ir kino režisieriumi Vytautu Balsiu bei dalijosi įspūdžiais apie J.Gruodžio gatvę: „Gėrėdamasis Šv.Gertrūdos bažnyčios ir šalia esančio Marijonų vienuolyno architektūra, režisierius išduoda paslaptį, kurios daugelis kauniečių turbūt ir nežino. „Bažnyčios kryžius turi savo istoriją. Tai sužinojau kurdamas filmą apie kunigą ir sukilėlį Antaną Mackevičių", – pasakoja V.Balsys.

Anot jo, A.Mackevičius paskutiniais savo gyvenimo metais buvo kalinamas Kauno požemiuose. Prieš pat nuteisiant mirties bausme kunigui ir sukilėlių vadui atimta bajorystė. Visa tai vyko Rotušės a. stebint tūkstantinei miniai: nuplėšta žalia bajoro apykaklė, virš galvos sulaužytas kardas ir trenkta per veidą.“

"Caro žandarai vėliau atvežė A.Mackevičių prie Evangelikų reformatų bažnyčios ir pakorė. Tą patį vakarą iškasta duobė, ten jis buvo pakastas, o arkliai sutrypė žemę. Įdomiausia, kad tą patį vakarą žmonės iškasė jo kūną ir perlaidojo kitur. Paėmė ir kryžių, kuris ilgai slėptas, galiausiai pateko į Šv.Gertrūdos bažnyčią. Atrodo, visa mūsų istorija – mitologija, tačiau va, ji iš tikrųjų egzistuoja, visai čia pat", – pasakojo režisierius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius