Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune įsišėlo seifų vagys

Kaune seifais prekiaujančios įmonės UAB „Argos grupė“ darbuotoja stebėjosi, kaip ilgapirščiai gali išvilkti net kelis šimtus sveriančius seifus.
Eriko Ovčarenkos/dienraščio „15minučių“ nuotr. / Kaune seifais prekiaujančios įmonės UAB „Argos grupė“ darbuotoja stebėjosi, kaip ilgapirščiai gali išvilkti net kelis šimtus sveriančius seifus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į seifus nusitaikiusių ilgapirščių nebesulaiko nei signalizacija, nei tai, kad seifai dažnai sveria ne vieną dešimtį kilogramų ir būna užrakinti keliomis spynomis.

Į patalpas, kuriose laikomos šios pinigų ir vertybių saugyklos, vagys braunasi per langus, lubas ar net verčia sienas. Per pastarąją savaitę Kaune vienas po kito buvo pavogti trys seifai. Dar vieno asmeninio seifo neteko Kauno rajono gyventojas.

Šviežiausia tokio tipo vagystė Kaune įvykdyta trečiadienį. Iš Jonavos gatvėje įsikūrusios įmonės pastato kelis šimtus kilogramų sveriantį seifą ilgapirščiai ištempė pro 2 aukšto langą, tam jie pasinaudojo kopėčiomis. Preliminariais skaičiavimais, seife galėjo būti apie 100 tūkst. Lt.

Į Kauno rajone, Raudondvario kaime, Ešerinės g. esantį privatų namą vagišiai įsilaužė antradienį. Į namą vagys prasmuko išdaužę vonios lango stiklą. Namo šeimininkas pasigedo įvairių drabužių ir seifo, kuriame laikė su leidimu savigynai įsigytą 9 mm kalibro pistoletą ČZ 83 bei 150 šovinių. Bendras Kauno rajono gyventojui padarytas nuostolis buvo įvertintas beveik 3 tūkst. Lt.

Didžiausia klaida galvoti, kad sunkiai kelių vyrų pajudinamo seifo vagys nesugebės nukniaukti. Ilgapirščių, žinančių, kad seife yra nemenka suma, nesulaiko niekas, – teigė T.Stankūnas.

Praėjusį penktadienį apie 9 val. Kaune, Savanorių pr., pastebėta, kad iš parduotuvės administracijos kabineto, išpjovus sienoje skylę, pavogtas seifas. Vėliau, jau išlaužtas, seifas buvo rastas parduotuvės kieme. Iš jo pavogta 34 tūkst. 770 Lt. Objektą saugojo saugos tarnyba, tačiau signalizacija nesuveikė. Vagys seifą išvilko pro skylę sienoje.

Dar viena vagystė įvykdyta praėjusį savaitgalį. Šeštadienio rytą pastebėta, jog Raudondvario pl. esančio prekybos centro „Iki“ patalpų stoge, virš ten įsikūrusio lombardo, išplėštas stogas. Lombarde buvęs seifas rastas atrakintas. Nors visose patalpose buvo įdiegti judesio davikliai, nežinia dėl kokių priežasčių jie nesuveikė. Vagių padaryti nuostoliai čia siekia apie 40 tūkst. Lt.

Kaip teigė Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Žukauskas, įsismarkavus seifų vagims būtina plėsti apsaugos sistemų galimybes bei nakčiai seifus palikti tuščius. „Jei žmonės įsirengia apsaugos sistemas, tai dar nereiškia, kad jos 100 proc. bus efektyvios. Reikia nustatyti ne vieną apsaugos lygį, tam, kad nusikaltėliams eliminavus vieną, liktų papildoma apsauga. Patartina naudoti judesio daviklius pačiose įvairiausiose vietose, pastatyti filmavimo kameras. Be to, reikia stengtis nelaikyt patalpose didelių sumų, geriau jas inkasuoti, kad nusikaltėliai neturėtų galimybių jas pasisavinti“, – patarė D.Žukauskas. Jis pridūrė, kad be jokios abejonės, negalima viešinti, kokios sumos yra seifuose, o naktį nepalikti juose pinigų. „Įmonės bet kokiu atveju moka už saugojimą saugos tarnyboms, jie galėtų ir pinigus inkasuoti. Tada nebūtų jokio pagrindo vagims į juos kėsintis“, – patarė D.Žukauskas.

Utenoje įsikūrusios ir daugiau kaip 17 metų seifus gaminančios UAB „Seifuva“ pardavimų vadybininkas Tomas Stankūnas sakė, kad patikimesni yra sertifikuoti, įvairiais bandymais testuoti šarvuoti seifai. „Svarbiausia pastačius šarvuotą seifą nepamiršti jo pritvirtinti. Tada galima ramiai miegoti. Didžiausia klaida – galvoti, kad sunkiai kelių vyrų pajudinamo seifo vagys nesugebės nukniaukti. Ilgapirščių, žinančių, kad seife yra nemenka suma, nesulaiko niekas. Jie sugeba panaudoja ratukus ir kitą techniką, kuria išgabena net ir sunkiausius seifus“, – sakė T.Stankūnas. Anot pašnekovo, seifus reikia rinktis pagal galimybes ir vengti garažuose gamintos nepatikimos produkcijos. „Lietuvoje draudimo bendrovės jau pradeda drausti seifuose saugomą turtą. Paprastesnių, lengvesnių seifų kaina prasideda, priklausomai nuo dydžio, nuo 1000- 2000 Lt. Sertifikuotų šarvuotų seifų kainos prasideda nuo 3000 Lt“, – sakė T.Stankūnas.

Specialistas patarė namuose ar biuruose šarvuotus seifus tvirtinti prie tvirto pagrindo. „Jei jis bus prisuktas prie lengvos lentos, lengvai bus ir pavogtas. Geriausiai tvirtinti prie tvirto betoninio pagrindo. Populiarūs ir sieniniai seifai, kuriuos galima dar ir paslėpti. Svarbiausia atkreipti dėmesį į sertifikatus, rinktis seifus su dviem montuojamais užraktais – raktų ir mechaniniu kodiniu“, – patarė T.Stankūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Parašykite atsiliepimą apie 15min