Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune nušautam „agurkiniui“ R.Korsakui laisvėje nebuvo saugu

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš šešerius metus Kauno motelyje sunkiai sužeistam, bet likusiam gyvam su „agurkinių“ gauja siejamam 37 metų Ryčiui Korsakui antrąkart tokia sėkmė nenusišypsojo. Šūvis šįsyk buvo mirtinas.

Apie kraujo klane gulintį vyrą 19.05 val. Kauno miesto greitosios pagalbos stoties medikams ketvirtadienio vakarą pranešė neprisistatęs vaikinas. Budinčiai gydytojai jis pasakojo, kad prie Baltų prospekto 119-ojo namo guli vyras, kuriam praskelta galva. Nuvykus medikams į vietą paaiškėjo, kad sužaloto vyro galva ne praskelta, bet peršauta. Jo gyvybės medikų brigadai nepavyko išgelbėti. Pasak greitosios gydytojų, vyriškis užgeso tik įkeltas į automobilį, dar net nepajudėjus ligoninės link.

„Susišaudymo nebuvo. Į mirusiojo galvą paleistas tik vienas šūvis. Jis ir buvo mirtinas“, – sakė 15min.lt  policijos atstovas. Nors iš karto po nusikaltimo ant kojų sukelti specialiųjų policijos padalinių pareigūnai, kol kas nė vienas įtariamasis nesulaikytas.

Kaimynai šūvių negirdėjo

Į R.Korsaką šauta iš už nugaros ir, kaip manoma, iš labai arti. Apie tai rašo „Lietuvos rytas“.

Žudikas tikriausiai laukė kauniečio prie devynaukščio namo. Kadangi tokiu metu kieme būna labai daug automobilių, šaulys greičiausiai nesiryžo taikytis iš toli.

„Lietuvos ryto“ kalbinti kaimynai tikino šūvio negirdėję.

R.Korsakas devynaukščio namo bute gyveno su motina, kuri dėjo labai daug pastangų, kad po sužalojimo 2004-aisiais sūnus vaikščiotų. Su žmona kaunietis buvo išsiskyręs.

Kulka sužalojo stuburą

Net 85 procentus darbingumo R.Korsakas prarado per susišaudymą „Sandijos“ motelyje 2004 metų antrąją Kalėdų dieną. Tądien po vidurdienio į kambarį įsiveržęs ginkluotas kaukėtas užpuolikas iššaudė visą pistoleto apkabą ir paspruko.

Taip tarpusavio santykius ginklais bandė aiškintis dvi automobilių vagių grupuotės.

Nors kambaryje buvo trys vyrai, kulkos kliudė tik R.Korsaką ir dėl banko apiplėšimo teistą Arūną Sutkų. Rolandas Rimdeika liko sveikas. R.Korsakui buvo pataikyta į pilvą, krūtinę ir pažeistas stuburas, todėl jis ilgai visai negalėjo judėti.

Nužudžius R.Korsaką vėl prabilta apie galimą „agurkinių“ gaujos kovą su „kamuoliniais“.
Pastarųjų lyderiu laikomas Giedrius Janonis, pravarde Kamuolys, įtariamas pernai rugpjūčio 25-ąją organizavęs pasikėsinimą į su Sauliaus Velečkos, pravarde Agurkas, gauja siejamus Tadą Petrošių ir Renaldą Mockų. Vyrai apšaudyti iš automatų „Kalašnikov“ Kauno rajone, sodininkų bendrijoje, kai važiavo automobiliu „Audi A8“.

Į teismą – su vaikštyne

Prievartavo, grobė brangų turtą, plėšikavo, neteisėtai naudojosi svetimomis banko kortelėmis. Dėl tokių nusikaltimų, įvykdytų prieš 5–7 metus, teisiami S.Velečka ir jo parankiniai Rytis ir Nidas Korsakai, Norbetas Tučkus, broliai Antanas ir Andrius Obelieniai.

R.Korsako vaidmuo šioje byloje nėra šalutinis, bet jis nuosprendžio laukė laisvėje.

Švelnesnė kardomoji priemonė buvo skirta, nes vyras neįgalus ir į teismo posėdžius ateidavo su vaikštyne.

„Tai ne pirmas atvejis, kai įkalinimas gaujos nariui būtų išgelbėjęs gyvybę“, – vakar kalbėjo teisėsaugininkai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Parašykite atsiliepimą apie 15min