15min be reklamos

Kaune prasideda 615-ojo miesto gimtadienio renginiai

Penktadienį prasideda tris dienas truksiantys Kauno miesto gimtadienio renginiai: jų epicentru taps Nemuno ir Neries santaka.
Akimirkos iš 613-ojo Kauno gimtadienio
Akimirkos iš 613-ojo Kauno gimtadienio / Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Temos: 1 Kaunas

Miestas trijų dienų gimtadienio maratoną pasitinka šūkiu „Kaunas – mūsų praeities ateitis“. Programoje – viduramžių miestelis, senovės amatų ir kitokios mugės, riterių turnyrai, ryškūs praėjusių metų – Europos kultūros sostinės – akcentai.

„Savo gimtadienį miestas švęs garsiai ir ilgai – ištisas tris dienas. Jis bus tikrai įsimintinas. Svarbu nepamiršti, kad tai yra mūsų visų šventė – ją kuriame kiekvienas. Miestas pasirūpino renginių programa, o publikai tereikia gerai nusiteikti ir su pakilia emocija suspėti kuo daugiau pamatyti ir sudalyvauti“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Didžiojoje muzikos scenoje pasirodys populiarūs Lietuvos bei užsienio atlikėjai, grupės ir didžėjai.

Santakos parko Nemuno pakrantėje suplanuota šeimų erdvė – piknikų, žaidimų, šokių, vaikų zonos. Kauno pilies pašonėje ties Nerimi iki P.Vileišio tilto veiks pirčių zona.

Senamiestyje veiks tradicinė mugė su maisto produktais, autentiškais ir tradiciniais amatininkų gaminiais.

Senosios prieplaukos krantinėje ties vadinamuoju Daugirdo amfiteatru lauks šokančių muzikinių fontanų pasirodymas.

Susipažinti su naujausiomis atostogų sezono tendencijomis bei maršrutų kryptimis kauniečiai galės Vilniaus ir M.Valančiaus gatvių sankirtoje įsikursiančioje „Turizmo gatvėje“.

Šventės proga mieste vyks trys festivaliai: „Kiemų šventė“, „Putvinskio gatvės diena“ ir miestą per jo upes patirti kviesiantis „Švęskime upę“.

Penktadienio pavakarę vyksiančioje „Kiemų šventėje“ kauniečiai centrinėje pėsčiųjų gatvėje Laisvės alėjoje susės prie bendruomeniškiausio ir vieno didžiausių Lietuvoje vakarienės stalo.

Norintiems dalyvauti vakarienėje šiais metais registruotis nereikės – visi dalyviai renginio dieną kviečiami užsiimti labiausiai patikusią vietą Laisvės alėjoje tarp Maironio gatvės ir Soboro. Jiems reikia atsinešti stalą, staltiesę ir patiekalų.

Renginio metu gros orkestrai, pavieniai muzikantai bei jaunieji kūrėjai, skambės ansamblių ir chorų dainos, elektroninė muzika, bus galimybė išvysti gestų kalba atliekamas dainas ir pašokti ar sudalyvauti judesio improvizacijoje.

Renginyje vyks oro akrobatikos, įvairių muzikos žanrų, skrabalų pasirodymai.

Šeštadienį vyksiančiame renginyje „Švęskime upę“ Neries ir Nemuno krantuose vyks pasirodymai kūrybinės dirbtuvės, edukacijos ir kitos veiklos, plaukimai upėmis.

Nemune skambės gyva muzika, o Neryje vyks improvizacijos ir orientaciniai žaidimai. Maršrutų dalyviai susitiks finiše Santakoje.

Šeštadienį taip pat vyks kultūros festivalis „Putvinskio gatvės diena“. Jos metu savo kūrybą pristatys įvairūs menininkai, vyks pojūčių spektaklis, kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos, veiks gatvės radijas bei gatvės tyrinėjimai, bus kuriamas Putvinskio gatvės repas.

Kauno miesto gimtadienio programoje taip pat numatyta mugė, koncertai, veiks šviesos instaliacijos, o prie Kauno pilies įsikurs viduramžių miestelis.

Kauno gimtadienio diena laikoma gegužės 20-oji. Būtent šią dieną 1463 metais kunigaikštis Kazimieras Jogailaitis patvirtino ir išplėtė miesto teises.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min