Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune susikovė skaičiavimo asai

Stilistas M.Petruškevičius negalėjo atsistebėti vieno iš konkurso laureatų A.Varonecko (nuotr. – kartu su sesute Mariam) sugebėjimais skaičiuoti mintinai.
Organizatorių nuotr. / Stilistas M.Petruškevičius negalėjo atsistebėti vieno iš konkurso laureatų A.Varonecko (nuotr. – kartu su sesute Mariam) sugebėjimais skaičiuoti mintinai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultetą šventinį savaitgalį užplūdo matematikos gerbėjai. Beveik pusantro šimto moksleivių ir suaugusiųjų iš visos Lietuvos išbandė savo sugebėjimus skaičiavimo mintinai konkurse „Matmintinis“.

Penktą kartą Kaune Velykų išvakarėse vykusiame konkurso finale dalyvavo ir kviestiniai svečiai – trys Lietuvos pramogų padangės įžymybės. Į organizatorių kvietimą pabandyti skaičiuoti kartu su vaikais ir paaugliais atsiliepė stilistas Mantas Petruškevičius, dizaineris Marius Adžgauskas ir televizijos dokumentikoje „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi dainininkė Ramunė.

Prieš renginį M.Petruškevičius užsiminė, jog jam nėra svarbu, su kuriuo iš moksleivių dalyvaus konkurse. Tačiau vėliau jis turėjo iš ko rinktis – norinčiųjų sėsti prie kompiuterio su šia žvaigžde netrūko. Komandiniam žaidimui M.Petruškevičius išsirinko patyrusį žaidėją – penktokas Abdulla Varoneckas tapo vienu iš konkurso nugalėtojų. Žiūrėdamas, kokiu greičiu moksleivis sugeba mintinai atlikti matematikos veiksmus, stilistas negalėjo atsistebėti vaiko gabumais ir tvirtino nė nebandantis jam prilygti.

Penki skirtingose amžiaus grupėse pirmąsias vietas iškovoję skaičiuotojai buvo apdovanoti kompiuteriais. Tarp laureatų – du kauniečiai. Pirmokas Orestas Fridmanas iš Kauno Žaliakalnio pagrindinės mokyklos, penktokas Abdulla Varoneckas iš Palangos „Baltijos“ vidurinės mokyklos, antrus metus pirmaujanti devintokė Gintarė Vaičaitytė iš Gelgaudiškio vidurinės mokyklos, dešimtokas Mindaugas Stankevičius iš Vilniaus Karoliniškių gimnazijos ir suaugusiųjų grupėje antrus metus iš eilės nugalėjusi Kauno Levo Karsavino pagrindinės mokyklos mokytoja Birutė Narijauskaitė sulauks ne tik prizų. Jiems su kitais 25 finalininkais gegužę teks dalyvauti tarptautinėse skaičiavimo mintinai varžybose Estijoje. Tartu mieste susirungs geriausi skaičiuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Slovėnijos.

Projekto partnerio bendrovės „Acme kompiuterių komponentai“ vadovo Regimanto Buožiaus teigimu, konkurso dalyviai besitreniruodami žaidimui išugdo savybes, kurios ateityje padeda ne tik skinti konkurso laurus: „Mokėdami greitai mintinai skaičiuoti žmonės lengviau priima sprendimus įprastose gyvenimo situacijose ir džiaugiasi išlavėjusiu loginiu mąstymu. Konkurso dalyvių patirtis rodo, kad nebūtina visko patikėti technikai – atliekant elementarius kasdienius skaičiavimus verčiau naudotis savo galva.“

Kas yra „Matmintinis“?

Žaidimas „Matmintinis“ į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kur šis skaičiavimo mintinai žaidimas vyksta jau aštuntus metus. Pagrindinė internete vykstančio konkurso taisyklė – atliekant pateiktas užduotis negalima naudoti jokių skaičiavimo priemonių, išskyrus savo galvą. Dalyviai žino, kad pasitreniravus atsakymą surinkti užtrunka trumpiau nei suspaudyti skaičiavimo mašinėlės klavišus. Daugiau informacijos apie „Matmintinį“ galima rasti internete http://www.miksike.lt/

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Parašykite atsiliepimą apie 15min