Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2019 03 29

Kauno miesto savivaldybė pirmoji Lietuvoje pritaikė VEKS viešuosiuose pirkimuose

Kauno miesto savivaldybė į želdinių priežiūros pirkimus įtraukė viešųjų erdvių kokybės standartus (VEKS). Tai reiškia, kad techninėje specifikacijoje buvo nurodyti aiškūs ir pamatuojami kokybės kriterijai, pvz., piktžolės, smulkios ir stambios šiukšlės, nukritę lapai, ir privalomas užtikrinti kokybės lygis. Tai padaryta pirmą kartą Lietuvoje, – pranešimu spaudai informuoja UAB „Optimus Monitus“.
Draugystės parkas Kaune
Draugystės parkas Kaune / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

"Tikimės, kad toks sprendimas leis ne tik sutaupyti gėlynų priežiūrai skirtas lėšas, bet ir sudarys sąlygas nuolat išlaikyti reikiamą Kauno miesto gėlynų kokybę. Naudojant tokius kokybinius standartus nebeliks vietos įvairioms manipuliacijoms, savivaldybės darbuotojams nereikės teikti paslaugos teikėjams nuolatinių užsakymų kada augalus ravėti, laistyti, pjauti žolę ir pan.", – sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Konkursus laimėjusios įmonės turės dirbti taip, kad užtikrintų nustatytą kokybės lygį, tai yra pačios pagal pirkimo sąlygas turės planuotis visus priežiūros etapus, numatyti būtinas priemonės, mechanizmus kiekvienam gėlynui. Tokiu būdu paslaugos tiekėjai įgys daugiau laisvės, tačiau kartu ir atsakomybės.

Savivaldybės specialistai tuo tarpu vykdys kontrolės funkcijas, kurias atlikti bus gerokai lengviau, nes bus vadovaujamasi aiškiai apibrėžtais kriterijais.

„VEKS naudojamos daugelyje išsivysčiusių šalių. Lietuvos rinkai sistemą adaptavome naudodamiesi Nyderlanduose veikiančia analogiška sistema. Jos pagrindiniai privalumai – galimybės optimaliau valdyti viešuosius finansus, efektyviau vertinti teritorijų tvarkymo paslaugas teikiančių įmonių darbus. Džiaugiamės, kad Kauno miesto savivaldybė pirmoji įvertino ir pritaikė VEKS savo veikloje, tikimės, kad netrukus šiuo pavyzdžiu, kaip efektyviau išleisti mokesčių mokėtojų pinigus, paseks ir kitos šalies savivaldybės”, – sakė VEKS standartus Lietuvoje diegiančios UAB „Optimus monitus” direktorė Ala Kuzmickienė.

"Manome, kad VEKS įdiegimas leis lengviau ir efektyviau valdyti, prižiūrėti, koordinuoti teikiamas želdinių priežiūros paslaugas Kauno mieste. Kompleksinė želdinių priežiūra leis optimizuoti kaštus, kurie turėtų mažėti, nes kokybės standarto taikymas tiesiogiai įtakoja darbo našumą, technikos pasirinkimą ir naudojimą, žinias, atsakomybę ir kt.", – vylėsi R.Savickienė.

Anot jos, Kauno miesto savivaldybė aplinkotvarkos srities viešuosius pirkimus bei paslaugų vykdymo priežiūrą pagal VEKS standartus ketina vykdyti ir ateityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min