Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2014 02 05, 18:01

Keičiami įstatymai turėtų atpiginti vaistus

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtiems kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų nustatymo norminių aktų pakeitimams. Šiais pakeitimais nustatomi griežtesni reikalavimai į kompensuojamųjų vaistų kainyną įrašomiems generiniams vaistams, keičiamos kainų referavimo į kitas šalis taisyklės.
Piliulės
Piliulės / Fotolia nuotr.

Pagal naujus reikalavimus, į Kompensuojamųjų vaistų sąrašą nauji vaistai bus įtraukiami tik tuo atveju, jeigu jų deklaruota kaina bus perpus mažesnė už jau sąraše esančių. Tokiu atveju didėjanti konkurencija privers visus gamintojus mažinti vaistų kainas.

Taip pat, siekiant sumažinti kompensuojamųjų vaistų priemokas pacientams,  nustatoma, kad  didžiausias skirtumas tarp pigiausio ir brangiausio vaisto kainų toje pačioje grupėje gali būti ne daugiau kaip 40 proc. (dabar yra 50 proc.).

Nutarimo pakeitimais tobulinama kompensuojamųjų vaistų kainodara. Preliminariais duomenimis, pakeitimai leis sutaupyti apie 35 mln. litų per metus.

Nustačius griežtesnius reikalavimus į Kompensuojamųjų vaistų kainyną įrašomiems generiniams vaistams, jų bazinės kainos ženkliai mažės. Pagal naujus reikalavimus, į Kompensuojamųjų vaistų sąrašą nauji vaistai bus įtraukiami tik tuo atveju, jeigu jų deklaruota kaina bus perpus mažesnė už jau sąraše esančių. Tokiu atveju didėjanti konkurencija privers visus gamintojus mažinti vaistų kainas.

Numatytos ir priemonės, mažinsiančios pacientų priemokas kompensuojamiesiems vaistams. Kadangi skirtumas tarp pigiausio ir brangiausio vaisto kainų toje pačioje grupėje nuo šiol gali būti ne didesnis kaip 40 proc. (vietoj buvusių 50 proc.), atitinkamai  mažėja paciento mokama priemoka, net jeigu jis rinktųsi brangiausią grupės vaistą.

Pakeitus kainų referavimo į kitas šalis taisykles, padaugėja vaistų, į kurių kainą referuojama nustatant jų bazinę kainą, todėl vaistų bazinės kainos mažės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min