Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 13d. 15:48 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 13d. 16:37

Keliolika parlamentarų buriasi į D.Trumpo draugų grupę

Donaldas Trumpas
„Scanpix“/AP nuotr. / Donaldas Trumpas

Keliolika Lietuvos parlamentarų antradienį pranešė sudarę laikinąją JAV prezidento Donaldo Trumpo draugų grupę. Grupei vadovaus konservatorius Laurynas Kasčiūnas, jo pavaduotojais tapo Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Iš viso prie grupės prisidėjo 16 parlamentarų iš skirtingų Seimo frakcijų. L.Kasčiūnas 15min atsiuntė grupės narių sąrašą. Kiti Seimo nariai yra šie: Kazys Starkevičius, Paulius Saudargas, Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Levutė Staniuvienė, Rimantas Jonas Dagys, Andrius Kupčinskas, Vytautas Juozapaitis, Rimas Andrikis, Juozas Imbrasas, Zenonas Streikus, Mykolas Majauskas, Povilas Urbšys.

Seimo nariai sako sieksiantys išsaugoti JAV įtaką Europos saugumui.

„Esame įsitikinę, kad Europa ir Europos Sąjunga neturi savęs projektuoti europocentristine jėga ir savo geopolitinę bei kultūrinę galią ji turi grįsti euroatlantinės civilizacijos pagrindais“, – rašoma parlamentarų pareiškime.

„Todėl itin palankiai vertiname Europos Sąjungos ir JAV bendradarbiavimą bei JAV prezidento administracijos iniciatyvas, stiprinančias NATO, JAV išlaidų Europos valstybių gynybai didinimą, paramą Europos Sąjungos energetinei nepriklausomybei nuo autoritarinių valstybių“, – teigiama jame.

Parlamentarai tvirtina, kad Lietuva kartu su JAV privalo būti pasirengusios toliau stiprinti transatlantinius ryšius, „įskaitant laisvės ir demokratijos principų puoselėjimą, NATO matomumo ir karinio atgrasymo Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, abipusiai naudingos laisvosios prekybos erdvės sukūrimą, strateginių projektų ekonomikos, energetikos, saugumo bei kitose srityse vystymą“.

Apie susikūrusią grupę paskelbta per plenarinį Seimo posėdį.

Pastaraisiais metais tarp Europos Sąjungos ir JAV tvyro įtampa dėl prekybos, klimato kaitos, politikos Irano atžvilgiu, gynybos finansavimo bei kitų klausimų.

Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai anksčiau yra pareiškę, kad Europa nebegali kliautis vien JAV karine galia ir todėl pati turi rūpintis savo saugumu, o prancūzų prezidentas Emmanuelis Macronas pasiūlė kurti Europos kariuomenę.

Tarptautinėje politikoje Lietuvos aukščiausiems politikams ir diplomatams tenka laviruoti tarp vis dažniau išsiskiriančių JAV ir Vokietijos-Prancūzijos dueto pozicijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min