Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 24d. 06:33

Ketina apmokestinti klinikų prieigas

Nors valanda sutrumpinus rinkliavos laiką miesto biudžeto nepasieks daugiau nei 100 tūkst. Lt, tikimasi, jog panaši suma į Kauno iždą įplauks iš Laisvės alėjoje dirbančių verslininkų mokamų mokesčių.
Eriko Ovčarenko/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Nors valanda sutrumpinus rinkliavos laiką miesto biudžeto nepasieks daugiau nei 100 tūkst. Lt, tikimasi, jog panaši suma į Kauno iždą įplauks iš Laisvės alėjoje dirbančių verslininkų mokamų mokesčių.

Miesto valdžia planuoja apmokestinti automobilių stovėjimą Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) ir automobilių turgaus prieigose. Tiesa, valdžia taip pat planuoja sutrumpinti rinkliavos už automobilių stovėjimą laiką.

Apmokestinus mašinų stovėjimą Tvirtovės alėjoje, Eivenių ir Lazūnų gatvėse bei dalyje Sukilėlių prospekto, viena valanda vairuotojams kainuotų 1 Lt. Anot šį klausimą vakar vykusiame Kauno tarybos kolegijos posėdyje politikams pristačiusio Transporto skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, tokių veiksmų buvo nutarta imtis dėl daugybės savivaldybę pasiekiančių KMUK prieigose gyvenančių kauniečių skundų.

„Tose gatvėse yra kritinė padėtis, sulaukiame daugybės nusiskundimų iš gyventojų, – tvirtino valdininkas. – Prie KMUK atlikome analizę ir nustatėme, jog apie 70 proc. ten stovinčių automobilių nesikeičia visą dieną. Apmokestinimas leistų sumažinti tokių mašinų skaičių ir galbūt tiems žmonėms, kurie atvyksta pas gydytojus ar aplankyti ligonių, sudarytų paprastesnes galimybes pasistatyti savo automobilius.“

Be to, anot P.Kero, apmokestinant būtų išspręstos šalia gyvenančių kauniečių problemos, kurie, įsigiję 24 Lt kainuojančius metinius leidimus, galėtų lengviau rasti vietą mašinoms prie savo namų. Politikai šiuo klausimu vakar galutinio sprendimo nepriėmė ir nutarė artimiausiu metu jį svarstyti iš naujo.

Gaivins Laisvės alėją

Kur kas didesnio politikų pritarimo sulaukė siūlymas sutrumpinti rinkliavos už automobilių stovėjimą laiką. Jau gegužės mėnesį miesto centre savo mašinas vairuotojai turėtų nemokamai statyti nuo 18 val. Šiuo metu rinkliava renkama nuo 8 iki 19 val.

„Nustatėme, jog centre stovintys automobiliai pasikeičia po 17 val. Tuo tarpu tarp 18 ir 19 val. atsiranda naujų automobilių. Tai rodo, kad jų vairuotojai į centrą atvažiuoja praleisti laisvalaikio, o ne į darbą. Taip iš dalies siekiama atgaivinti Laisvės alėją, – aiškino P.Keras. – Mes apskaičiavome, jog būtent tą valandą per metus surenkama apie 100–150 tūkst. Lt rinkliavos.“

Nors priėmus šį sprendimą įplaukos už mašinų stovėjimą į Kauno biudžetą sumažėtų, planuojama, jog miesto iždą pinigai pasiektų kitokiais būdais – žmonės turėtų išleisti daugiau pinigų Laisvės alėjoje esančiose parduotuvėse ir kavinėse.

Galutinį sprendimą dėl rinkliavos laiko sutrumpinimo turėtų priimti balandžio 30 dieną posėdžiausianti miesto taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min