Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 17:00

S.Skvernelio akcija: ketvirtadienį pakabino, penktadienį nėra – kur dingo vėliava televizijos bokšte?

Vėliavos pakėlimas TV bokšte
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vėliavos pakėlimas TV bokšte

Ketvirtadienį lyjant lietui ir pučiant vėjui premjeras Saulius Skvernelis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, per kurią į televizijos bokštą buvo iškelta milžiniška trispalvė. Tačiau penktadienį bokšte vėliavos jau nėra. Kodėl? Ir ar vėl ją pamatysime sekmadienį – Vasario 16-osios proga, kuriai vėliava ir keliama?

Vilniaus televizijos bokšte – Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui) priklausančiame statinyje, Vasario 16-osios proga jau trečius metus iš eilės iškeliama didžiulė trispalvė.

Tačiau šiemet tai padaryta ne šventinę dieną, o ketvirtadienį – vasario 13 dieną.

Lietuvos Vyriausybės tinklalapyje skelbta, kad vėliava keliama ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio iniciatyva artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, o milžiniškos Trispalvės iškėlimas Vilniaus televizijos bokšte yra premjero globojamos akcijos „Lietuvos vėliava“ dalis.

Buvo toks iškilmingas renginys Vyriausybės iniciatyva, premjero čia tokia akcija. Mes patys, savo iniciatyva, keltume sekmadienį – Vasario 16-ąją.

„Vyriausybės vadovas sakė tikįs, kad šimtai tūkstančių žmonių, kaskart matydami virš sostinės plazdančią Trispalvę, jaus pasididžiavimą savo šalimi ir jos istorija“, – pranešime spaudai rašė Vyriausybė.

Šventė vyko lyjant lietui, pučiant stipriam vėjui. Premjeras vilkėjo šiltą paltą, kepurę, jam skėtį virš galvos laikė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, o jam pagarbą atidavusias vienmarškines skautes mergaites košė lietus.

VIDEO: Trispalvės iškėlimo Vilniaus televizijos bokšte ceremonija

Tačiau šventė baigėsi, premjeras pradėjo atostogas, o vėliava buvo nuleista nesulaukus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Kodėl?

Juk pirmą kartą 2018-aisiais televizijos bokšte vėliava iškelta vasario 15-ąją ir kabėjo iki šventės pabaigos – ilgiau nei parą, o pernai vėliava iškelta Vasario 16-ąją.

Telecentro atstovas spaudai Valdas Kaminskas 15min pripažino, kad tikslas ir yra vėliavą kelti tik triskart per metus ir tik būtent šventinėmis – Vasario 16-osios, Kovo 11-osios ir Liepos 6-osios – dienomis.

Tai kodėl šiemet ji iškelta vasario 13-ąją? Aiškėja, kad priežastis paprasta – sekmadienį šventėje nebūtų galėjęs dalyvauti S.Skvernelis.

„Ji iškeliama kaip proginė vėliava, kai leidžia oro sąlygos, o vakar čia buvo toks vėliavos iškėlimo renginys tiesiog. Mes ją ir pakėlėme kaip to renginio, premjero akcijos sudėtinę dalį“, – aiškino Telecentro atstovas.

Perklausus, ar ketvirtadienį vėliava kelta tik dėl premjero renginio, V.Kaminskas neslėpė, kad taip – tai daryta dėl ceremonijos.

„Buvo toks iškilmingas renginys Vyriausybės iniciatyva, premjero čia tokia akcija. Mes patys, savo iniciatyva, keltume sekmadienį – Vasario 16-ąją“, – aiškino jis.

Anot jo, ketvirtadienį vėliava pakabėjo iki pradedant temti – maždaug 17.30 val., o tada buvo tyliai nuleista.

„Jei oro sąlygos leis, planuojame ją vėl iškelti Vasario 16-ąją. Toks gana stiprus vėjas žadamas, o ji jautri vėjams, todėl dar stebime ir rytoj galutinį sprendimą priimsime, pamatę, kokios bus oro sąlygos“, – aiškino V.Kaminskas.

Ar vėliavai oro sąlygos neleido kabėti penktadienį, kai kaip tik vėjas, palyginus su ketvirtadieniu, buvo gerokai silpnesnis?

V.Kaminskas tikino, kad ne: „Tiesiog šiandien nei šventinė, nei renginio diena. Šiaip mes iš principo įmonėje esame pasisiuvę, investavome į tą vėliavą 2018 m. ir, pagal idėją, ji turėtų būti kilnojama triskart per metus – Vasario 16, Kovo 11 ir Liepos 6 dienomis, jei tomis dienomis kelti vėliavą leidžia oro sąlygos.“

Trispalvė yra 18 metrų pločio ir 30 metrų ilgio – 540 kvadratinių metrų ploto. Vėliava per 15 minučių pakeliama į 150 metrų aukštį.

Komentarai: 67

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min