Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 19d. 16:40

Kilus skandalui, ilgametis „Kauno autobusų“ vadovas M.Grigelis nusprendė trauktis

Mindaugas Grigelis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Mindaugas Grigelis

Vasario 19 d. UAB „Kauno autobusams“ viešai pristačius įsigytus naujus autobusus, kilo skandalas. Paaiškėjo, kad įmonė šias transporto priemones įsigijo iš bendrovės, kuriai vadovauja „Kauno autobusų“ vadovo sūnus. Popiet „Kauno autobusai“ išplatino pranešimą, kad skandalo įkarštyje ilgametis vadovas nusprendė trauktis iš užimamų pareigų.

Bendrovėje „Kauno autobusai“ vyksta vadovybės pasikeitimai. Ilgametis „Kauno autobusų“ vadovas Mindaugas Grigelis nusprendė palikti bendrovės generalinio direktoriaus postą .

„Šiandien po ilgai lauktos naujienos apie į Kauną atvykusius naujus autobusus ir ypač gražios jų pristatymo visuomenei šventės žiniasklaidoje pasirodė informacija, metanti šešėlį tiek ant mano paties, tiek ant visos įmonės reputacijos. Negaliu leisti, kad liktų nors menkiausia abejonė. Pajutau, jog ir miesto vadovai turi priekaištų mano darbui, todėl nusprendžiau nekelti nereikalingos įtampos šiuo sudėtingu savivaldos rinkimų kampanijos laikotarpiu, neduoti peno politinėms spekuliacijoms, todėl ir atsistatydinu iš užimamų pareigų“, – – „Kauno autobusų“ pranešime spaudai cituojamas M.Grigelis.

Klausimų dėl vadovo galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto kilo po to, kai „Kauno autobusai“ skelbtą konkursą laimėjo įgaliotas „Temsa“ atstovas Lietuvoje UAB „Kautra“. UAB „Kauno autobusai“ išperkamosios nuomos būdu įsigijo 25 naujus autobusus. Kai kam kilo įtarimų, jog šis sandoris nebuvo visai skaidrus, nes „Kautroje“ dirba M.Grigelio sūnus Pranas, o tai galėjo sukelti interesų konfliktą.

„Konkursas dėl naujų autobusų išperkamosios nuomos buvo skelbiamas viešai, nebuvo gauta jokių pastabų ar pretenzijų dėl konkurso sąlygų parengimo vienam tiekėjui ar konkurencijos ribojimo, jame galėjo dalyvauti visi norintys, – tvirtina M.Grigelis. – Nei aš, nei mano sūnus nebuvome komisijos nariais, juolab, kad sūnus privačioje įmonėje atsakingas tik už atsarginių detalių pardavimus ir klientų konsultavimą techniniais klausimais. Aš sąmoningai nuo visų procedūrų nusišalinau, todėl manau, jog visos komercinės procedūros buvo atliktos griežtai laikantis visų teisės aktų. Labai gaila ir apmaudu, kad iš šalies šios aplinkybės atrodo įtartinai. Tačiau mano sąžinė tikrai rami. Žinau, kad esu sąžiningas ir jokio nusikaltimo nepadariau“.

Vadovo nuomone, per du dešimtmečius, kuriuos jis vadovavo „Kauno autobusams“, buvo nuveikta daug ir prasmingų darbų, Kauno viešasis transportas tapo modernus ir inovatyvus, vienas iš šalies lyderių.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Mindaugas Grigelis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Mindaugas Grigelis

„Esu patenkintas, jog su puikia komanda mums pavyko daug nuveikti, palieku bendrovę ramia sąžine – esu tikras, jog pradėti darbai bus tęsiami. Šiandien įsigijome naujų autobusų, netrukus miesto gatvėse pasirodys nauji troleibusai, ir tikėkimės, išsipildys visi planai, apie kuriuos šiandien buvo kalbėta pristatymo metu“, – sakė M.Grigelis.

„Kauno autobusų“ vadovo pareigas jis ėjo beveik du dešimtmečius – nuo 2000-ųjų. Valdybos sprendimu, laikinai jo vietą užims vienas iš įmonės direktorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min