Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino teatro „Lietuva“ griovimo planas laikinai sustabdytas

Buvęs sostinės kino teatras „Lietuva“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Buvęs sostinės kino teatras „Lietuva“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino grupės piliečių prašymą laikinai sustabdyti miesto tarybos patvirtintą detalųjį planą, pagal kurį numatyta griauti kino teatrą „Lietuva“, o visą sklypą su prieigomis užstatyti gyvenamuoju daugiabučiu su komercinėmis patalpomis ir požeminiu 120 vietų automobilių garažu.

Piliečiai paprašė taikyti šias reikalavimo užtikrinimo priemones, kol administraciniame teisme bus galutinai išspręstas ginčas dėl kino teatro ir jo sklypo Pylimo g. 17.

Į teismą minėta piliečių grupė kreipėsi, kai Vilniaus miesto taryba 2008 07 18 patvirtino detalųjį planą – skunde prašoma panaikinti šį galimai neteisėtą valdžios sprendimą.

Kino teatras „Lietuva“ ir viešiesiems kultūros poreikiams tenkinti skirtas sklypas Vilniaus senamiestyje jau kelerius metus yra miesto valdžios ir visuomenės ginčų objektas. Miesto bendruomenės narių netenkina, kaip Vilniaus valdžia organizavo didžiausio ir moderniausio sostinės kino teatro privatizavimą ir kaip buvo rengiamas UAB „Rojaus apartamentai“ projekto svarstymas su visuomene, pažeidžiant Lietuvai privalomą Orhuso konvenciją. Be to, piliečiai abejoja valstybinės žemės prie kino teatro paskirties keitimo skaidrumu.

Tai jau trečia su „Lietuva" susijusi byla. Vasario 19 dieną Vilniaus apygardos teismas nagrinės bylą dėl 1 mln. 67 tūkst. 260 Lt 92 ct ieškinio, kurį UAB „Rojaus apartamentai“ iškėlė 4 judėjimo „Už Lietuvą be kabučių“ nariams.

UAB „Rojaus apartamentai“ apskundė teismo sprendimą laikinai sustabdyti detaliojo plano galiojimą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min