Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 16:34

Klaipėda „Ant žalios bangos“ su A. Mamontovu: įdomūs pokalbiai, darnus judėjimas ir išskirtinės dovanos

Konferencija „Ant žalios bangos“
Organizatorių nuotr. / Konferencija „Ant žalios bangos“

Uostamiestis penktadienį ketvertui valandų kviečia panardyti žaliose pajūrio bangose. Čia vyks judumą skatinantis ir tvaraus gyvenimo būdą propaguojantis renginys „Ant žalios bangos“, kviesiantis drąsiai niurktelti į sveikatą ir aplinką tausojančius vandenis. Pajūryje viešės, apie tvarumą žodį tars ir dainininkas Andrius Mamontovas, dovanosiantis ir keletą gyvų dainų. Tiesa, karantinas diktuoja sąlygas ir renginį kviečiama stebėti nuotoliniu būdu.

„Tvari kūryba yra lėta kūryba. Ne ta prasme, kad specialiai darau viską lėtai, bet nesiekiu kiekybės. Norisi, kad kiekvienas garsas ir žodis rastų savo vietą dainoje. Tvari kūryba tai, kai nesieki greito, paviršutiniško rezultato, o sieki, kad daina būtų “ilgai grojanti”. Kad žmonės ją galėtų klausyti daug kartų ir kas kartą atrasti iš naujo. Gyvename pasaulyje, kuriame skubame taip, kad niekur nebespėjame ir prigaminame tiek, kad nebesuvartojame”, – sako atlikėjas Andrius Mamontovas, penktadienį konferencijoje „Ant žalios bangos“ ne tik kalbėsiantis apie tvarią kūrybą, bet ir padovanosiantis keletą kūrinių.

Organizatorių nuotr./Andrius Mamontovas
Organizatorių nuotr./Andrius Mamontovas

Pirmą kartą rengiama konferencija, kuri viliamasi taps tradicine, dėmesį sutelks į tvaraus gyvenimo būdo propagavimą, taip pat judumo skatinimą. Siekiama, jog kiekvienas iš mūsų ne žodžiais, bet aktyviais veiksmais taptų darnaus judumo dalimi, vietoj automobilio rinkdamiesi dviratį, daugiau keliaudami pėstute, lėkdami riedučiais ar pėdindami gairinant pajūrio vėjams.

Kad judėjimas būtų dar smagesnis, renginio metu ketinama pristatyti netrukus pasirodysiančią programėlę „Judesiukas“, kurioje vos spustelėjus atsivers įvairiausi pajūrio maršrutai. Trasų ras ir šiaurietiškų lazdų mėgėjai, ir dviračių, paspirtukų mylėtojai, ir vaikščiojantys pėstute.

„Pasirinkus praktikuojamą judėjimo priemonę bus galima jas rasti suskirstytas pagal trasų kokybę – geras, vidutines ir prastesnes. Bus sugeneruotos visos geriausios pajūrio trasos. Ši programėlė startuos pajūryje, įtraukiant Klaipėdą, Kuršių neriją, Palangą bei apylinkes. Būdamas, pavyzdžiui, Klaipėdos centre galėsi įsijungti ir netrukus pamatysi geriausius maršrutus. Iki šiol nėra vienos sistemos, į kurią įėjus galėtum viską rasti vienoje vietoje. Nori paspirtuku į darbą važiuoti? Programėlėje bus galima rasti geriausius pasiūlymus“, – pasakojo programėlės kūrimą kuruojantis Marius Tumšys, pats kasdienybės neįsivaizduojantis be bėgimo arba pasivažinėjimo riedučiais.

„Esu riedutininkas, taip pat bėgioju kiekvieną rytą, stengiuosi kuo aktyviau leisti laiką. Turiu pamėgtas trasas. Kai pagalvoji, mes, klaipėdiečiai, judame, žinome savo maršrutus, bet atvykstantys į pajūrį jų nežino, o, tarkime, riedučiams trasos kokybė labai svarbi, tad labai svarbu ją pasirinkti, norint važiuoti kokybiškai“, – sako klaipėdietis.

Renginys per Lietuvą elektroninėje erdvėje nuaidės iš Melnragės, kuri pastaraisiais metais tapo aktyvaus sporto vieta. Čia vėjai gainioja jėgos aitvarus, banglentes, krante pamėgę rinktis jogos mylėtojai, sveikos gyvensenos propaguotojai. Popietę, nuo 15 val. startuosiančiame renginyje, dovanosiančiame rudeniškų pajūrio vaizdų, bus apstu dėmesio įvairiai tematikai.

Apie ledines maudynes ir darnų judumą kalbės Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Aplinkos ministerijos atstovė pasisakys apie transporto sektorių ir tai, kaip inovatyvios priemonės prisideda prie klimato kaitos švelninimo, papasakos apie programas, kuriomis pasinaudojęs kiekvienas gali pretenduoti į lengvatą įsigyjant darnių judumo priemonių. „Žalia banga“ neatsiejama ir nuo uostamiesčio pasididžiavimu tapusios įmonės „Dancer Bus“, kuriančios elektrinius autobusus. Apie ne tik darnų, bet ir saugų judumą papasakos Klaipėdos policijos atstovas Mindaugas Džermeika. Atlikėjui A. Mamontovui kompaniją palaikys ir klaipėdietė dainininkė Ingaja, kurios kūryba apie gamtą yra dovana kiekvieno mūsų sielos gelmėms.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas iš pajūrio internete lapkričio lapkričio 27 d. 15 val. – 19 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min