Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 16d. 12:09

Klaipėdiečius gąsdina mieste klajojantys briedžiai

Briedžių pora šiaurinėje miesto dalyje pernai sukėlė nemažai triukšmo vairuotojams.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Pernai gatvėmis klajojusi briedžių pora žuvo po ratais.

Uostamiesčio gyventojams nuostabą ir išgąstį kelia klajojantys briedžiai. Ne kartą gatvėse nukentėję stambūs laukiniai gyvūnai vėl trikdo eismą.

Reaguodama į kilusį triukšmą Klaipėdos miesto savivaldybė sukvietė Aplinkos apsaugos departamento, medžiotojų, miškininkų atstovus. Šie ramina gyventojus ir primena, kad šiaurinėje ir pietinėje  miesto dalyje driekiasi briedžių migracijos keliai, kuriais į mitybos vietas gyvūnai keliauja kiekvieną pavasarį ir rudenį. Paprastai briedžių į miestą užklysta balandžio-gegužės bei rugsėjo-spalio mėnesiais. Šiemet, kaip manoma, dėl gana šiltų orų, migracija užsitęsė, tad gyventojai su jais susidūrė ir lapkritį.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas ragino nekelti panikos, nes šie laukiniai gyvūnai, nors ir atrodo grėsmingai, žmogui pavojaus nekelia.
„Jie yra tingūs, neatsargūs, bet taikūs. Tačiau artintis prie jų ir glostyti nereikėtų. Pamačius briedžius, reikia leisti jiems ramiai praeiti”, - aiškino V.Marozas.

Apie galinčius į kelią išbėgti laukinius gyvūnus vairuotojus perspėja Liepojos ir Pamario gatvėje pastatyti kelio ženklai. Ketinama pastatyti ir daugiau ženklų. Vairuotojų prašoma neviršyti leistino greičio ir būti atsargiems.
Girulių miške gyvena apie 14-15 briedžių, dar tiek pat Neringos miškuose, iš kurių gyvūnai keliauja, perplaukę Kuršių marias, atkeliauja į Klaipėdą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min