Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje debiutuoja Memelio teatras

Švyturio menų dokas duris atverė gegužės viduryje.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Švyturio menų dokas duris atverė gegužės viduryje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdoje ketvirtadienį debiutuoja dviejų profesionalių režisierių – Rūtos Bunikytės ir Vaido Kvedaro – Memelio teatras. „Švyturio menų doko“ erdvėse jis prisistatys su ambicingu projektu – šiuolaikiniu miuziklu pagal Kate Bush dainas „(ne)Laimingi žmonės“.

Pasitelkusi vienos originaliausių 20 šimtmečio asmenybių, naujosios muzikos krypties atstovės, pianistės ir kompozitorės britės K. Bush kūrinius, režisierė R. Bunikytė klaipėdiečių kultūriniam skoniui pateikia šį tą naujo ir netikėto – šiuolaikinį miuziklą, bendram kūrybiniam procesui sutraukusį net 22 artistų komandą.

Klasikiniuose rėmuose neišsitenkančiame kūrinyje, kurio idėją pasiūlė džiazo dainininkė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto ketvirtakursė Raimonda Vaičiūtė, moderniai pinasi laiką pralenkę K. Bush kūriniai, Editos Bodrovaitės vokalas, uostamiesčio džiazo grupės „Fresh“ gyvai atliekama muzika, groteskiška vaidyba ir šiuolaikinis šokis, meistriškai įliejamas choreografės Aistės Abromavičiūtės prisilietimu.

Miuziklo aistros liepsnoja baro aplinkoje. Čia jis, kaip ir gyvenime, pilnas kareivių, laisvo elgesio merginų, vienišių, maniakų, meilės trikampių aukų. Visi jie užsuka į barą, kad už jo durų paliktų realų gyvenimą. Tačiau savita kiekvieno kliento istorija prie staliukų įsitaiso daug greičiau nei jie patys.

Neišsipildžiusios svajonės, nelaimių priežastys, nuolatinis karas su savimi ir artimaisiais, užsidarymas bei susvetimėjimas – tik keletas egzistencinių problemų, su kuriomis nešvengiamai susiduria baro žmonės. Laimingi jie ar nelaimingi – požiūrio klausimas.

Pasak režisierės R. Bunikytės, gyvenime, kaip ir tragikomiškose baro situacijose, žmogus sėdi prie savo socialinio staliuko ir, rodos, renkasi „meniu“ tai, kas jam patinka. Tačiau pasaulis keistas. O žmonės jame – lyg kareivėliai savo lentynose. Kai atrodo priešingai, kitas pasirinkimas visada egzistuoja, tereikia išdrįsti į jį atmerkti akis.

Memelio teatras debiutuos ketvirtadienį, 20 val. „Švyturio menų doke“ (įėjimas iš Šiaurės rago).

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min