TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje liesis egzotiški Afrikos ritmai

Klaipėdoje viešės afrikiečių kolektyvas „Africa sonante“.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdoje viešės afrikiečių kolektyvas „Africa sonante“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Joninių išvakarėse Klaipėdoje skambės egzotiška muzika – ja dalinsis iš Pietų Afrikos atvykęs kolektyvas.

Šiuolaikinių Afrikos kompozitorių kūrybą ir tradicinę muziką atliekančio ansamblio „Africa sonante“ (Pietų Afrika) programa „Kryžkelės“ Klaipėdos koncertų salėje skambės trečiadienį.
Ansamblio vadovas – Pietų Afrikos obojininkas Kobus Malanas domisi įvairių kultūrų muzika ir siekia suderinti ištobulintų vakarietiškų ir archajiškų tradicinių instrumentų skambesį. Pernai jis  išleido kompaktinę plokštelę „Obojus Afrikoje“.

Koncerte bus galima išgirsti obojų skambant kartu su afrikietišku lamelofonu mbira, molio būgneliu udu, arfa kundi, kitais styginiais ir mušamaisiais instrumentais. Tai bus itin reta proga gyvai išgirsti šių egzotiškų instrumentų skambesį. Kartu su obojininku muzikuos etnomuzikologas Charlesas Mugerwa ir gitaristas bei tradicinės muzikos žinovas Anthony Caplanas.

Šventinį vakarą padedant muzikai bus galima nukeliauti į Afriką, kur saulei leidžiantis žmonės pabaigia dienos darbus ir ima muzikuoti: „kalbantys būgnai“ sutartais ritmais kviečia kaimo vyrus į sueigą, grupelė moterų palaukėje uždainuoja, aikštelėje ima burtis būgnininkai, šokėjai ir dainininkai, kurie nesiskirsto iki paryčių. Kol jie įsisiūbuoja, iš kaimo pakraščio aidi fleitos melodija. Visa tai netrukus apgaubia tamsa ir užlieja keli muzikos garsų sluoksniai, o juos papildo varlių kurkimas ir paukščių giedojimas.

Afrikietiški rimtai Klaipėdos koncertų salėje skambės trečiadienį, 18 valandą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min