TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje mažės valdininkų

Teigiama, kad sumažinus valdininkų etatų gyventojai bus aptarnaujami ne prasčiau, nei iki šiol.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Teigiama, kad sumažinus valdininkų etatų gyventojai bus aptarnaujami ne prasčiau nei iki šiol.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valdiškose įstaigose – permainų metas. Visoje šalyje pradėtos pertvarkos neaplenks ir Klaipėdos. Nors valdininkų sumažės, žadama, jog gyventojų aptarnavimas dėl to tik pagerės.

Nuo sausio mažinama etatų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos teritoriniame skyriuje.

Atleisti neskuba

Tačiau apie numatomą atleidimą perspėjančių lapelių teikti neskubama, ieškoma, ką žmonėms pasiūlyti vietoj prarasto darbo.

„Būna, kad kas nors išeina savo noru, tada lapelio teikti ir nebereikia, kai kuriems siūlysime pereiti dirbti į kitus skyrius. Visi darbuotojai informuoti apie etatų mažinimą, jis yra neišvengiamas“, – sakė „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vedėjas Valdemaras Anužis. Kai kurios pareigybės, anot jo, bus panaikintos, tačiau kurios konkrečiai, jis neįvardijo.

Po pertvarkos skyriuje, kuriame dirba daugiau nei 200 žmonių, iš viso sumažės 15 etatų. Drastiško mažinimo pavyks išvengti, nes jau kurį laiką į laisvas vietas neieškota naujų darbuotojų, daugeliui tų, kuriuos pertvarka palies, jau surastos vietos Palangos, Gargždų, Kretingos skyriuose.

V.Anužis patikino, kad tiesiogiai gyventojus aptarnaujančių specialistų nemažės, todėl eilės „Sodros“ skyriuose neturėtų ilgėti.

Optimizavus „Sodros“ administravimo įstaigų struktūrą numatoma, kad bendras pareigybių skaičius sumažės daugiau nei dešimtadaliu, iš viso 435 etatais. Tai padės kasmet sutaupyti po 10,5 mln. Lt.

Vietoj žmogaus – kompiuteris

Keičiama ir Valstybinės mokesčių inspekcijos struktūra. Nuspręsta kai kuriuos padalinius jungti, mažinti vadovų ir jų pavaduotojų skaičių. Nuo spalio 4 d. keičiama ir Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Klaipėdos AVMI) struktūra. Tačiau, viršininko Audriaus Morkūno teigimu, mokesčių mokėtojų aptarnavimo kokybė dėl to nenukentės.

„Kiek darbuotojų liks dirbti po struktūros pasikeitimo, bus aišku spalio pradžioje ir tai priklausys nuo pačių darbuotojų – ar visi, kuriems yra įteikti informaciniai lapeliai dėl dabartinių pareigybių panaikinimo, sutiks užimti jiems siūlomas naujas pareigas“, – sakė A.Morkūnas.

Įgyvendinus pertvarką, šiemet apskričių VMI skyriuose numatoma iš viso atleisti apie 100 darbuotojų.

Atsisakyti dalies darbuotojų ir taip sumažinti administracines išlaidas nuspręsta sėkmingai įdiegus elektroninių paslaugų sistemą, kuria naudojasi vis daugiau gyventojų.

„Mažinti nebeišeina“

Apsitvarkyti savo kieme nusprendė ir Valstybinė ligonių kasa. Ketinama atsisakyti besidubliuojančių skyrių, nereikalingų padalinių, taip pat sumažinti vadovaujančių pareigybių skaičių. Iki lapkričio turi būti baigtas pirmasis restruktūrizacijos etapas.

Pertvarka vykdoma vadovaujantis Saulėlydžio komisijos rekomendacijomis, kurios numato, jog iki 100 darbuotojų turinti įstaiga, o tokio dydžio yra visos teritorinės ligonių kasos, gali turėti tik vieną pavaduotoją.

Tačiau Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) struktūra nesikeis. „Pas mus dirba vos pusšimtis žmonių, tai mažiausias etatų skaičius iš visų šalies skyrių. Pagal aptarnaujamą teritoriją mums reikėtų kur kas daugiau specialistų, nes jiems tenka milžiniškas krūvis, todėl dar mažinti etatų nebeišeina“, – tikino Klaipėdos TLK direktorius Alfridas Bumblys.

Nors visai neseniai jis turėjo net tris pavaduotojus, atleidimo lapelių jiems įteikti neprireikė. Du iš jų jau anksčiau išėjo iš darbo dėl asmeninių priežasčių, vienas – suėjus pensiniam amžiui. Jiems pamainos neieškota. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min