Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 16d. 08:47

Klaipėdoje – muzikai iš Sankt Peterburgo

Klaipėdoje penktadienį koncertuos aktyviai gastroliuojantis Sankt Peterburgo orkestras.
Koncertų salės nuotr. / Klaipėdoje penktadienį koncertuos aktyviai gastroliuojantis Sankt Peterburgo orkestras.

Klaipėdos koncertų salė penktadienį žada didingą vakarą kartu su vienu žinomiausių pasaulyje Sankt Peterburgo valstybiniu akademiniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Aleksandru Titovu.

Koncerte „Romantinė simfoninė“ solo partiją atliks nepakartojamas Rusijos violončelininkas Dmitrijus Chryščiovas. Skambės Piotro Čaikovskio uvertiūra-fantazija „Romeo ir Džiuljeta“, Roberto Schumanno  Koncertas violončelei ir orkestrui bei Sergejaus Prokovjevo simfonija  Nr. 7.

Sankt Peterburgo valstybinis akademinis simfoninis orkestras buvo įkurtas daugiau nei prieš keturiasdešimt metų. Gerai apgalvotas orkestro repertuaras, kuriame gausu įvairių muzikinių stilių ir tautų kūrinių, lėmė neoficialų orkestro pavadinimą „Senosios ir šiuolaikinės muzikos orkestras“.

Šis simfoninis orkestras dalyvavo daugelyje prestižinių festivalių Kinijoje, Japonijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Meksikoje, Ispanijoje, Suomijoje ir kitur. Kartu su orkestru koncertavo tokios muzikos žvaigždės kaip Jurijus Temirkanovas, Maris Jansonas, Sviatoslavas Richteris, Natalija Gutman, Grigorijus Sokolovas ir daugybė kitų genialių solistų.

Įspūdingos asmenybės

Dirigentas A.Titovas – vienas žinomiausių šių dienų Rusijos dirigentų. Jau trejus metus jis yra Sankt Peterburgo valstybinio akademinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas. Jis taip pat yra ir Maskvos didžiojo teatro dirigentas bei kviestinis Marijos teatro ir Škotijos BBC orkestro dirigentas. Be aktyvios koncertinės veiklos, A. Titovas dar dėsto Sankt Peterburgo konservatorijoje.

A.Titovas koncertavo tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip „La Scala“ (Milanas), „La Fenice“ (Venecija), „The Metropolitan Opera“ (Niujorkas), „Covent Garden“ (Londonas).
Violončelininkas Dmitrijus Chryščiovas yra baigęs Sankt Peterburgo konservatoriją, tobulinosi Vokietijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje. Violončelininkas yra net devynių tarptautinių konkursų laureatas.

Sant Peterburgo orkestras Klaipėdoje koncertuos penktadienį, 18 val., Koncertų salėje.

 

Temos: 1 Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min