Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje susigrums jaunieji oratoriai

Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos LCC tarptautiniame universitete 13-ąjį kartą susirungs jaunieji oratoriai.

Penktadienį LCC tarptautiniame universitete vyks jau 13-asis kasmetis jaunųjų oratorių konkursas. Jo nugalėtojas gegužę vyks į Didžiosios Britanijos sostinę atstovauti Lietuvai pasaulinio masto konkurse, kurį globoja pats princas Čarlzas.

Šiemet konkurse dalyvaus 32 gabūs oratoriai, kuriuos atlydės juos ruošę mokytojai. Jie į Klaipėdą atvyks iš pačių skirtingiausių Lietuvos kampelių. Daugiausiai dalyvių atvažiuos iš Kauno – net šeši, po du atvyks iš Lazdijų, Šiaulių ir Tauragės. Klaipėdai, kaip ir daugeliui kitų šalies miestų ir miestelių, atstovaus po vieną kandidatą į pagridinį prizą – kelionę į Londone vykstantį paskutinį konkurso etapą.

Pernai LCC vykusiame konkurse nugalėjęs palangiškis moksleivis Kristijonas Milius Londone iškopė net į finalą. Tai atsitiko pirmą kartą per visą konkurso organizavimo Lietuvoje istoriją, kuri siekia 13 metų. Pirmieji respublikiniai oratorių konkursai vykdavo Vilniuje, tačiau prieš aštuonerius metus konkursas atsikraustė į uostamietį, o jį rengti apsiėmė LCC tarptautinis universitetas.

Jau šį penktadienį paaiškės moksleivis, kuris jėgas Londone išbandys šiemet. Kaip ir kasmet, konkurso taisyklės lieka tos pačios: dalyvauti konkurse gali 16-20 metų jaunimas, o iš vienos mokyklos į konkursą gali būti siunčiamas tik vienas atstovas. Šiemet kalbos, kurią visi dalyviai paruošė iš anksto ir prieš komisiją pateiks anglų kalba, tema yra „Pamąstymai apie mūsų ateitį“ („Speculations on Our Future“ – angl.).
 
Be trijų prizinių vietų bus apdovanoti ir keliose specialiose nomincaijose geriausiais pripažinti oratoriai. Tradiciškai bus apdovanotas publikos simpatijas pelnęs oratorius, o taip pat ir geriausias Klaipėdos bei geriausias LCC tarptautinio universiteto oratorius.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min