Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje vėl atsiras blaivykla

Gatvėje besivoliojančius girtuoklius surenkantys pareigūnai ir medikai neturi kur jų nuvežti.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Gatvėje besivoliojančius girtuoklius surenkantys pareigūnai ir medikai neturi kur jų nuvežti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant žiemai valdininkai vėl sujudo ieškoti, kur dėti gatvėse šąlančius neblaivius miestiečius. Šiemet Klaipėdoje laikinos nakvynės namų dar nebus, bet kitąmet blaivykla jau turėtų atsirasti.

Miesto gatvėse gulinčius neblaivius piliečius per šalčius tenka gelbėti policijai ir medikams. Tačiau tik keliems iš jų prireikia medicininės pagalbos. Kitiems pakanka išsiblaivyti, bet vietos ir noro laikinai priglausti girtuoklius neturi nei ligoninės, nei policija. Šalia komisariatų anksčiau veikusios blaivyklos panaikintos prieš dešimtmetį. 

Antradienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kolegija vienbalsiai pritarė, kad laikino prieglobsčio neblaiviems asmenims paslauga mieste būtina.
Dar 1993 me.duris atvėrę Klaipėdos miesto nakvynės namai turi 170 vietų, iš jų pusė skirta priglausti namų neturinčius asmenis vienai nakčiai, tačiau tik blaivius.
Jei į tuos pačius namus būtų vežami ir išgėrę nakvotojai, esą kiltų daug problemų.

Išeitis – investuoti lėšų ir reikiamai pritaikyti įstaigos patalpas, steigti naują įstaigą arba laikinos nakvynės paslaugą pirkti. Tokią galimybę numatė ir pavasarį Vyriausybės suburta speciali komisija, kurioje dalyvavo Sveikatos apsaugos, Socialinių reikalų ir darbo bei Vidaus reikalų ministerijų specialistai.
Pastarajam pasiūlymui pritarė daugelis miesto politikų. Svarstyta siūlyti paslaugą už tam tikrą atlygį teikti Klaipėdos universitetinei ligoninei, į kurios Priėmimo skyrių atvežama daugiausiai mieste rastų neblaivių asmenų. Čia yra specialiai tokiems pacientams įrengta laikinos nakvynės palata, kurioje asmuo stebimas tol, kol išsiblaivo. Tokios paslaugos šaltuoju metų laiku per parą prireikia vidutiniškai 8 asmenims.

„Ligoninės nedega dideliu entuziazmu teikti šią paslaugą. Klaipėdos priklausomybės ligų centras galbūt sutiktų, tačiau jiems trūksta patalpų“, – politikams aiškino Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė. Jos teigimu, steigti naują įstaigą savivaldybei kainuotų per brangiai. Atnaujinti ir pritaikyti patalpas vienoje iš įstaigų kainuotų apie 200 tūkst. Lt. Pigiausiai atsieitų paslaugą pirkti, tačiau ne visus metus, o tik 4–5 mėnesius žiemą ir ankstyvą pavasarį, kai išgėrusiems ir užsnūdusiems lauke didžiausia rizika mirtinai sušalti. „Žiemą juk nėra krūmo su lapais, kuris sušildo“, – vaizdžiai argumentavo A.Daujotienė. Per mėnesį už išblaivinimą kitai įstaigai savivaldybė mokėtų 15–16 tūkst. Lt.

Tačiau galutinis sprendimas, kas, kur ir už kiek veš girtuoklius, atidėtas ateičiai, todėl šią žiemą naujos blaivyklos mieste dar tikriausiai nebus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min