Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos apskrities ligoninei leista statyti naujus korpusus

Naujas Klaipėdos apskrities ligoninės korpusas turėtų prisišlieti prie dabartinio Vilties g. fasado.
D.Grikšaitės nuotr. / Naujas Klaipėdos apskrities ligoninės korpusas turėtų prisišlieti prie dabartinio Vilties g. fasado.
Šaltinis: 15min
0
A A

Numatomiems Klaipėdos apskrities ligoninės plėtros planams Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos ekspertų taryba pritarė tik po trečiojo svarstymo.

Vilties gatvėje gydymo įstaiga dar šiemet planuoja pradėti statyti naujus korpusus bei rekonstruoti Patologijos ir anatomijos korpusą.

Pirmuosiuose svarstymuose daugiausia kritiškų pastabų sulaukė projektinių siūlymų autorių (UAB „Cowi Lietuva“) noras įvažiavimą į būsimą požeminę automobilių saugyklą projektuoti iš Vilties gatvės pusės, įvažiavimo duobei panaudojant dalį šaligatvio. Ekspertų taryba kategoriškai nesutiko su tokiu problemos sprendimo variantu.

Vakardienos svarstymui pateiktuose siūlymuose įvažiavimas į požeminę aikštelę perkeltas iš judraus Vilties gatvės šaligatvio į būsimojo pastato pirmojo aukšto vidų. Į čia projektuojamą  holą važiuos ir greitosios pagalbos automobiliai (ligoniai liftais iš čia bus perkeliami į senajame korpuse esantį priimamąjį), ir medicinos įstaigos personalo transportas – jis eisis į požeminę 31-os vietos saugyklą.

Ekspertams abejonių kėlę tamsių spalvų būsimųjų ligoninės korpusų spalviniai sprendimai tobulinant projektą pakoreguoti. Nauji Vilties gatvės statiniai, anot ekspertų tarybos narių, neturėtų kontrastuoti su esamų pastatų spalva. Tad projektuotojams rekomenduota rinktis šviesias fasadų ir jo apdailos detalių spalvas.  

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipedos apskrities ligoninės, kaip ir kitų ligoninių, laukia permainos.
Klaipėdos apskrities ligoninė

Pateiktiems Patologijos ir anatomijos korpuso projekto sprendimams pritarta, išskyrus vieną detalę: projekte numatyta stiklinė šio korpuso jungtis su jau esamu ligoninės kompleksu įvertinta kaip nepriimtina. Jos atsiradimo galimybę nutarta svarstyti tik tada, kai bus parengti kitų ligoninės plėtros etapų projektai.

Ekspertų tarybos nariai atkreipė dėmesį, jog po diskusijų naujų ligoninės korpusų projektai yra gerokai patobulėję, tačiau išreiškė apgailestavimą, jog centrinėje miesto dalyje vyks tokio  masto statybos, o šis dar pakankamai žalias, stilingais tarpukario architektūros pastatais užstatytas kvaratalas bus perpildytas naujais masyviais statiniais.

„Turime prisiimti dalį atsakomybės, kad nebuvome pakankamai principingi ir nepasipriešinome nepamatuotiems medikų ir miesto valdžios planams tuomet, kai dar buvo svarstomi šios teritorijos intensyvios plėtros detalieji planai, kurie atvėrė kelius Klaipėdos apskrities ligoninės plėtimo planams“, –  apgailestavo tarybos posėdžio pirmininkas E.Andrijauskas. 

Komentarai
Temos Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min