Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 24d. 18:58

Neveikiančios Klaipėdos baseino šachtos byla: iš rangovo reikalaujama 1,1 mln. eurų

Po vandeniu panardinta eglutė Tik prenumeratoriams
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos baseino šachtoje prieš keletą metų švenčių proga buvo panardinta eglutė, dabar ši stovi tuščia.
„Tai skaudulys visiems mums“, – apie daugiau kaip metus neveikiančią nardymo šachtą sako Klaipėdos baseino vadovė Ieva Vaičiurgė. Pernai liepą iš šachtos dėl nesandarumo buvo išleistas vanduo. Konfliktinė situacija jau kone trejus metus tūno teisme, tačiau sunkiai juda iš mirties taško. Viliamasi, jog gruodį ledai pajudės. Klaipėdos savivaldybė pakeitė savo ieškinį – iš atsakovų reikalauja nebe šachtos remonto, o pinigų – daugiau kaip milijono eurų. Visgi svarstoma nelaukti teismo verdikto ir remonto imtis anksčiau.

2018 metų vasarą atidarius baseiną su pasididžiavimu skelbta, jog čia įrengta ir vienintelė Lietuvoje tokia specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia 9 metrus, o plotis – 8 metrus. Ji pritaikyta profesionalių narų rengimui. Vienu metu šachtoje galėjo treniruotis iki 15 narų.

Jau po poros metų, liepos 13-ąją, iš šachtos vanduo buvo išleistas. Tuo metu atvyko teismo paskirtas ekspertas, dalyvavo ir šachtą montavusios įmonės atstovas. Įvertinti defektai, kurių ekspertizėje buvo priskaičiuota apie 200.

Byla nepajudėjo trejus metus

Konfliktinę situaciją turėtų spręsti Klaipėdos apygardos teismas, tačiau byla niekaip nejuda iš mirties taško jau kone trejus metus.

Pirma dėl įpareigojimo pašalinti statybos rangos darbų defektus į teismą dar 2019 metų pradžioje kreipėsi Klaipėdos miesto savivaldybė. Nurodyta, jog trūkumų yra daug ir šie turi būti pašalinti rangovo. Atsakovais byloje nurodomi darbus vykdžiusios bendrovė „Axis Industries“ bei jungtinės veiklos partneris, bendrovė „Deglas“.

Tiesa, „Axis Industries“ taip pat kreipėsi į teismą dėl savivaldybės neteisėtai gautos garantinės sumos, siekdama, jog ši būtų grąžinta. Įmonė motyvuoja, jog dėl defektų dar ginčijamasi ir lėšos negali būti naudojamos.

Klaipėdos savivaldybė, pasirašinėdama su rangovu darbų sutartį, numatė, jog baigdamas darbus rangovas privalės pateikti defektų šalinimo garantiją. Tai banko dokumentas, pagal kurį, gavus žinią apie defektus, galima pasinaudoti garantinio fondo lėšomis. Suma siekia 100 tūkstančių eurų. Savivaldybė šias lėšas yra gavusi ir pradėjo jomis disponuoti.

Buvo didžiulė užliejimo grėsmė

„Klaipėdos baseino“ direktorė Ieva Vaičiurgė 15min teigė esanti pozityvi, jog galiausiai problema bus išspręsta.

„Kadangi paskirtas naujo teismo ekspertas pateikė išvadas, visa karuselė iš naujo užsisuko. Kad defektų byla būtų greitai išspręsta, niekas neturėjo vilčių. Žinojome, kad užtruks, bet esu pozityvi, kad viskas bus gerai, – sakė I.Vaičiurgė. – Defektai buvo nuo pat pradžių fiksuoti, pateiktos išvados, daug niuansų. Vanduo buvo išleistas, nes buvo didžiulė užliejimo tikimybė. Grubiai sakant – ji visiškai kiaura, po grindim vandenį leidžia, grindys iškilnotos. Nesaugu tiek tiems, kurie naudojasi, tiek aplinkai. Saugome turtą ir kitus klientus. Vandens šachta talpina labai daug, kubais, jis užlietų visas patalpas. Techninėse patalpose nuolat laikėsi vanduo, nebuvo, kad vos pastebėjom ir uždarėm, būklė buvo avarinė“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

14:40
02:11
16:07

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min