Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos valdininkai – nebaudžiami

Almantas Mureika
15min nuotr. / Almantas Mureika
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybės vadovai nepajėgia sutramdyti pavaldinių. Kai kurių administracijos skyrių vedėjai nereaguoja nei į pastabas, nei į atvirus raginimus išeiti iš darbo.

Nesugeba vadovauti

Šią savaitę teismas panaikino nuobaudą, kuri skirta Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjui Almantui Mureikai. Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė jam buvo skyrusi pastabą. Šio valdininko kvalifikacija esą nekelia abejonių, tačiau kritikos strėlės vis sminga dėl netikusio vadovavimo. Skyriaus darbuotojai vėluoja atlikti pavestas užduotis, nesilaikoma nustatytų darbų atlikimo terminų, neužtikrinama kontrolė ir priežiūra.

Per pastaruosius kelerius metus savivaldybės administracija atliko 10 tarnybinių patikrinimų dėl darbuotojų, pusė iš jų – dėl A.Mureikos. J.Simonavičiūtės iniciatyva atlikti trys patikrinimai. Po trečiojo šiam valdininkui galėjo būti skirtas papeikimas.

„Po pokalbio, kurio metu jis pripažino supratęs savo klaidas, nusprendžiau ne skirti papeikimą, bet pareikšti pastabą. Tačiau buvau apgauta, vedėjas šį sprendimą apskundė teismui“, – kalbėjo J.Simonavičiūtė. Ji teigė neskųsianti teismo sprendimo, kuris jos pastabą panaikino. 

„Visi iki šiol skirti papeikimai teismo buvo panaikinti, tai kaip vadovas turi kalbėtis su pavaldiniais?“ – skėsčiojo rankomis savivaldybės administracijos vadovė.

Trauktis nesirengia

Galvos skausmą jai ir visai miesto sporto bendruomenei kelia ir netikęs Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis. Daugiau nei dešimtmetį šias pareigas einančio valdininko darbu piktinamasi jau seniai. Tačiau išversti jo iš kėdės iki šiol nepavyko. Šią vasarą I.Zaleckis buvo nuteistas už viešosios tvarkos sutrikdymą po to, kai plaktuku apdaužė du automobilius. Jam skirta 30 tūkst. Lt bauda. Bet ir tai jo nesugėdino.

Kritikos lavina šį klerką užgriuvo praėjusį penktadienį, kai mieste surengtas pirmasis sporto kongresas. Pastabas dėl neveiklumo ir prasto sportinės veiklos organizavimo I.Zaleckiui garsiai reiškė miesto politikai, visuomenės atstovai. O šiuos pasisakymus lydėjo garsūs plojimai. Tačiau vedėjas tebedirba ir trauktis nesirengia.

„Po kongreso išsikviečiau jį pasikalbėti. Pasiūliau jam savo noru pasitraukti, jis paprašė duoti jam šiek tiek laiko pagalvoti. Tačiau sutartu laiku nebepasirodė“, – sakė J.Simonavičiūtė.

Tikisi atleisti I.Zaleckį

Remdamasi neseniai atlikto sporto skyriaus audito išvadomis, savivaldybės administracija inicijuoja neeilinę šio valdininko atestaciją.

„Yra įtarimų, kad I.Zaleckis nesilaikė vidaus tvarkos taisyklių, tarkime, sužinojome, jog jis atsigulė į ligoninę, tačiau apie tai nepranešė tiesioginiam vadovui. Auditas parodė, kad skyriaus darbą jis organizuoja netinkamai“, – paaiškino Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Laužikaitė.

Po šio patikrinimo atestaciją vykdanti darbo grupė gali rekomenduoti direktorei I.Zaleckį atleisti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min