Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kol medikai ginčijosi, ligonė poliklinikoje mirė nesulaukusi pagalbos

Ligoninė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Ligoninė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnietė Nina Osipova, atvykusi ieškoti pagalbos į Karoliniškių polikliniką, mirė klausydamasi gydytojų ginčo, kas turėtų gelbėti jai gyvybę.

Sostinės įmonės „Autofondas” darbuotojos Nadeždos Šubnikovos, neseniai palaidojusios savo motiną, ausyse tebeskamba vienos gydytojos žodžiai: „Kodėl turiu rūpintis jūsų motina? Ji nėra mano pacientė.” Šią istoriją penktadienį pateikia „Lietuvos rytas“.

88 metų N.Osipova mirė spalio 22-ąją apie 12 valandą Karoliniškių poliklinikoje siuntinėjama nuo vieno kabineto prie kito.

Šeimos gydytoja ne tik neturėjo laiko pasitikslinti, ar garbaus amžiaus moteris priklauso jos apylinkei, bet ir net nežvilgtelėjo į infarkto perkreiptą veidą.

Tą dieną krūtinės skausmais besiskundžiančią pensininkę lydinti duktė N.Šubnikova tapo liudininke, kaip gydytojos priekaištaudamos aiškino viena kitai, kas turi apžiūrėti mirštančią moterį.

„Gerai, kad mano motina nemokėjo lietuviškai, man būtų buvę gėda, kad ją atsivedžiau į tokią polikliniką”, – prisiminė N.Šubnikova.

Net ir blogai pasijutęs žmogus, norėdamas patekti į šeimos gydytojo kabinetą, turi užsirašyti prieš dvi savaites. Tokia tvarka galioja Karoliniškių poliklinikoje.

Registratorės net neturi teisės pranešti šeimos gydytojui apie ūmią ligonio būklę, nes uždrausta jį trukdyti. Esą medikas turi dirbti, o ne klausytis skundų.

Galbūt dėl šių priežasčių lemiamą akimirką neatsirado mediko, kuris suprastų, kokia yra sunki N.Osipovos būklė.

Beveik valandą moteris klaidžiojo nuo vieno kabineto prie kito, kol gydytoja pamatavo kraujospūdį.

Tik padariusi kardiogramą, pamatavusi kraujospūdį, gydytoja susigriebė – kabinete nėra nei lašelinės, nei vaistų, skirtų skubiai pagalbai.

Slaugytojai teko jų ieškoti kitame aukšte.

Nervinė įtampa ir toliau augo, gydytoja atrodė sutrikusi ir išsigandusi, N.Osipovos būklė buvo kritiška, o gaivinimo įrangos poliklinika neturėjo.

Todėl buvo nuspręsta kviestis greitosios pagalbos medikus. Atvykę į kiemą, šie medikai rado užrakintas tarnybinio įėjimo duris. Vėliau kažkas prisiminė, kad raktus turintys nauji administracijos darbuotojai dažnai pro šias duris eina į lauką rūkyti.

Dar keliasdešimt minučių truko, kol pasirodė iškviesti specialistai. Jie ligonę rado jau merdinčią – sustojus širdžiai, medikai buvo bejėgiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min