Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncertų salė: nuo Šaulių namų iki šių dienų

Koncertų salė šiandien
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Koncertų salė šiandien
Šaltinis: 15min
0
A A

Septintąjį sezoną pradėjusi Klaipėdos koncertų salė pakvietė atsigręžti į praeitį ir susipažinti su istorinio pastato istorija.

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Dabartiniame Koncertų salės pastate anksčiau veikė Šaulių namai.
Dabartiniame Koncertų salės pastate anksčiau veikė Šaulių namai.

Puikia akustika pasižyminti salė turi turtingą istoriją: miesto puošmena tapusiame pastate kadaise vyko bendruomeniniai susiėjimai, čia koncertuoti atvykdavo baleto žvaigždės iš Londono, čia dygo lietuviškosios operos daigai.

Iki pat 1841-ųjų sklypas, kur dabar stovi Koncertų salė, buvo tuščias. Šaulių organizacija įsigijo sklypą tuometinėje Didžiojo Smėlio gatvėje. Pirmausia čia įruošta šaudykla, o po poros dešimtmečių ir pastatas su didžiuliu kiemu bei okestrine.

Anot istorikės Zitos Genienės, tai, kad šaulių namai buvo labai svarbūs negausiai miesto bendruomenei rodo išlikę miestiečių prisiminimų užrašai, kur vis minima šaulių organizacija ir jų namai. Pati organizacija Lietuvoje atsirado 1697-aisiais, iki tol miesto gynybines fukcijas atliko Pilies įgūla.
Sovietmečiu Šaulių namuose įkurti Karininkų namai, tačiau ir čia vystėsi kultūrinė veikla: buvo suburti ir veikė mėgėjiški šokių, rusų dramos teatro kolektyvai. Tik 1986 metais pastatui atliktas pirmasis didesnis remontas – rekonstrukcija. 
Lietuvai atgavus nepriklausomybę tik 1992-aisiais pastatą perėmė Klaipėdos savivaldybė. Čia  ėmė veikti Muzikos centras. Čia įsikūrė: Gliukų teatras, Pilies teatras, Alekso Mažono pantomimos teatras, Klaipėdos kamerinis orkestras, tautinių šokių ir dainų ansamblis „Disvitis“, senosios muzikos ansamblis „Ventus Maris“. 
2000 m. miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą renovuoti pastatą ir jame įrengti reprezentacinę miesto Koncertų salę. 2004-aisiais salė atgimė naujam gyvenimui, su modernia sale, puikia akustika. 
Fotografijų ir archyvinių dokumentų paroda, pasakojanti apie pastato istoriją, eksponuojama Koncertų salėje.
 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min