Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 19d. 11:28

Koncertų salėje – garsų koliažas

Obojų kvintetas penktadienį koncertuos klaipėdiečiams.
Koncertų salės nuotr. / Obojų kvintetas penktadienį koncertuos klaipėdiečiams.

Koncertų salėje penktadienį spalvingą programą „Muzikinis koliažas“ pristatys vienintelis Lietuvos obojų kvintetas.

Tai bus išties neeilinė proga susipažinti su „obojų šeima“, mat kitą tokios sudėties ansamblį sunku rasti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kvintetui vadovauja vienas geriausių Lietuvos obojininkų, talentingos muzikų giminės atstovas Robertas Beinaris. Koncerte dalyvaus ir jo jaunesnis brolis Martynas Beinaris, pradedantis dainininko karjerą. Kitas koncerto solistas Sergijus Kirsenka (tūba), kaip ir R.Beinaris yra didelis savo instrumento gerbėjas, rengiantis net solinius rečitalius.

2007 metais R.Beinaris inicijavo Lietuvos obojų kvarteto susikūrimą. Ansamblyje obojumi, be vadovo, dar groja Tomas Bieliauskas, Laura Kasinskaitė muzikuoja „paslaptingo tembro“ meilės obojumi (šiuo instrumentu baroko laikotarpiu buvo atliekamos „meilės temos“), o Petras Kuraitis – anglų ragu. Prie ansamblio prisijungus fagotininkui Arūnui Zujui susiformavo Lietuvos obojų kvintetas.

Pasak R.Beinario, fagotas yra artimiausias obojui savo tembru ir grojimo būdu. Be to, obojų kvintetų sudėtys pasaulyje labai įvairuoja, kartais šių instrumentų yra mažiausiai.

Visi Lietuvos obojų kvinteto atlikėjai yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, groja orkestruose ar ansambliuose, dirba pedagoginį darbą, o A.Zujus dar įrašinėja muziką.

Obojų kvintetas atlieka įvairių epochų kūrinius – nuo baroko iki šiuolaikinės. Kadangi originalių kūrinių šiai netipiškai sudėčiai nėra daug, didelę repertuaro dalį sudaro kompozitorės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės ir R.Beinario aranžuotės.

Koncertas „Muzikinis koliažas“ – penktadienį, 18 val.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min