Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncertų salėje – „Vilniaus Arsenalas“

Klaipėdoje penktadienį koncertuos „Vilniaus arsenalas“.
Klaipėdoje penktadienį koncertuos „Vilniaus arsenalas“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje vyksiantis festivalio „Permainų muzika“ koncertas daugelį intriguoja savo pavadinimu - „AmberLife provincijos melodijos“.

Matyt, dėl neišvengiamų jo asociacijų su klaipėdiškiu dainininku, visai nesenai grįžusiu iš Islandijos. Nežinia, kokių sąsajų būtų galima čia ieškoti. Intriguojančio koncerto pavadinimo idėja kilo festivalio meno vadovei Loretai Narvilaitei, vos sužinojus, kad jo programoje skambės Algirdo Martinaičio kūrinys „AmberLife provincijos melodijos“.

Šios mįslingos melodijos išsiskleis ansamblio „Vilniaus Arsenalas” atlikime. Ansamblyje kartu muzikuoja fleitininkė Laima Šulskutė, altininkas Rolandas Romoslauskas ir pianistas bei klavesinininkas Sergejus Okruško. Trio įsikūrė 1986 metais, o 1987-aisiais, kai buvo atidarytas Taikomosios dailės muziejus, pradėjo ten reguliariai rengti koncertus ir pasivadino “Vilniaus arsenalo” vardu.

Ansamblis yra surengęs įspūdingą skaičių koncertų Lietuvos miestuose, kuris siekia per 1000-tį. Kolektyvas koncertavo Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Nuolat ruošia vis naujas kamerinės muzikos programas, rengia kamerinės muzikos koncertus Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, jų tarpe ir pasirodymus su tarptautinių konkursų laureatu, pianistu iš JAV, jau gerai pažįstamu klaipėdiečiams Alexanderiu Paley.

Anksčiau šis kolektyvas specializavosi baroko muzikos atlikime, nuo 2000-ųjų metų jo repertuare vis labiau reiškiasi ir antroji repertuaro kryptis – šiuolaikinė lietuvių muzika. Ansamblio inicijuoti kompozitoriai sukūrė visą eilę jam dedikuotų kūrinių, kurių premjeros buvo atliktos koncertuose.

Rugsėjo 25-osios koncerto pavadinime įsiterpęs AmberLife neabejotinai prasmingas, į lietuvių kalbą išvertus jis reikštų „Gintaro gyvenimą“, gintaro, kuris neatsiejamas nuo lietuviškumo. Ir iš tiesų ansamblio „Vilniaus Arsenalas“ programoje skambės vien tik lietuviška muzika: premjeriniai ar anksčiau sukurti Osvaldo Balakausko, Jurgio Juozapaičio, Felikso Bajoro, Zitos Bružaitės, Dalios Kairaitytės, Vidmanto Bartulio bei jau minėto Algirdo Martinaičio opusai.

Ne mažiau intriguoja faktas, kad koncerto atlikėjai scenoje ne tik muzikuos; jų pasirodymas bus prisodrintas teatrališkumu, kurį savo sumanymuose nurodo patys autoriai.

Kompoziciją „XL O.B. altui ir fortepijonui“ A. Martinaitis aiškina taip: „XL - vidutinis drabužių dydis, O.B. - Osvaldas Balakauskas. "Prisimatuojant Osvaldą Balakauską" - taip turi skambėti prasminis šio kūrinio pavadinimas. Besiruošiant šio didžiojo Meistro, didžiam Jubiliejui (70), nepatingėjau lankyti "Nuo vieno kūno ant kito kūno“ firmines drabužių parduotuves ir kai ką tinkamo sau prisimatuoti. Taigi šiuokart siūlau tokį šventiškai išeiginį variantą...“.

Dalia Kairaitytė savo kūrinį "Regėjimas in Ly šviesus ... " skyrė ne atlikėjams, bet keturiems "personažams": „žodį "personažas" rašau kabutėse, todėl, kad tai nėra teatras, bet kūrinyje instrumentai turi savo vaidmenis ir kalbasi tarpusavyje muzikos garsais…“.

Jurgis Juozapaitis „Veiduose“ fleitai ir fortepijonui bando muzikiniais garsais, lyg spalvomis, "tapyti" skirtingų temperamentų portretus, veidus.

Ansamblis „Vilniaus Arsenalas“ kviečia klausytojus į kelionę po stilistiškai įvairios, bei meniškai vertingos šiuolaikinės lietuviškos muzikos vandenis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min