Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugsėjo 4d. 18:06

Konservatoriai išbraukė kandidatų į merus sąrašą – neliko M.Majausko ir M.Adomėno

Mantas Adomėnas ir Mykolas Majauskas
15min nuotr. / Mantas Adomėnas ir Mykolas Majauskas
Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai kilo pirmųjų iššūkių įvedant naujovę ir leidžiant patiems partijos nariams sudaryti kandidatų į merus sąrašus. Antradienį partijos prezidiumas nutarė, kad ne visi pasiūlyti kandidatai tinka. Į Vilniaus merus taikytis partija neleido Mykolui Majauskui ir Mantui Adomėnui.

15min žiniomis, TS-LKD prezidiumas nutarė, kad partijos nariai kandidatą į Vilniaus mero postą rinksis iš keturių asmenų – Seimo narių Ingridos Šimonytės ir Dainiaus Kreivio, savivaldybės tarybos nario Valdo Benkunsko ir buvusio Ukrainos ūkio ministro, verslininko Aivaro Abromavičiaus.

Skyriai į Vilniaus merus buvo pasiūlę daugiau kandidatų, tačiau antradienį nutarta iš sąrašo išbraukti ne partijos narius, kandidatus, kuriems kyla nepalankios aplinkybės dėl reputacinės rizikos, ir tuos, kurie siekti Vilniaus mero posto su TS-LKD nenori patys.

Dėl to galutiniame kandidatų sąraše neliko preliminariame sąraše minėto Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo, buvusio Europos Parlamento pirmininko patarėjo Arnoldo Pranckevičiaus, energetikos ministro Roko Masiulio, prezidento posto norinčio siekti Vygaudo Ušacko, nebe partijos nario Manto Adomėno bei skandale dėl galimo seksualinio priekabiavimo pagarsėjusio Mykolo Majausko.

M.Majauskas 15min sakė, kad prezidiumo sprendimas jį išbraukti buvęs netikėtas, tačiau politikas žada toliau sėkmingai atstovauti rinkėjams Seime.

„Nesitikėjau tokio sprendimo, bet ne bėda, konservatoriai turi ne vieną kandidatą, galintį tapti Vilniaus meru ir sėkmingai dirbti vilniečiams“, – antradienį vakare telefonu sakė Seimo narys.

M.Adomėnas savo buvusios partijos prezidiumo sprendimo nutarė nekomentuoti.

L.Mažylis Kauno mero posto nesieks

Kaune savo jėgas kovoje dėl mero posto buvo siūloma išbandyti Vasario 16-osios akto originalo atradimu išgarsėjusiam istorikui Liudui Mažyliui, tačiau antradienį patvirtintame sąraše jo pavardės nebeliko, nes jis pats nepanoro dalyvauti rinkimuose.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Liudas Mažylis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Liudas Mažylis

Taip pat išbrauktos „Kautros“ generalinio direktoriaus Lino Skardžiuko ir buvusio Seimo nario Ryto Kupčinsko pavardės.

Kaip galimi konservatorių kandidatai į Kauno mero postą lieka Seimo narė Gintarė Skaistė, Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė, viešosios įstaigos „Pilietinės iniciatyvos centras“ vadovas Paulius Lukševičius ir buvusi laikinoji Kauno technologijos universiteto rektorė Jurgita Šiugždinienė.

Klaipėdoje – du kandidatai

Kandidatų į Klaipėdos mero postą konservatoriai turi tik du. Tai Seimo narė Agnė Bilotaitė ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Arūnas Barbšys.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė

Sąrašas dar bus tikslinamas. Balsuoti dėl kandidatų į prezidentus ir merus TS-LKD nariai galės rugsėjo viduryje, o galutinius kandidatus į didžiųjų miestų merų postus ir partijos remiamą kandidatą į prezidentus konservatoriai paskelbs lapkričio mėnesį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min