Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 08:06 , Atnaujinta: 2021 vasario 26d. 09:33

Konservatoriai pirmininką rinks iš vienintelio kandidato – visi užleido vietą G.Landsbergiui, jis dėkoja kolegoms

Gabrielius Landsbergis
Užienio reikalų ministerijos nuotr. / Gabrielius Landsbergis

Penktadienį dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) pretendentų į kandidatus paskelbė bendrai pasirašytą pareiškimą, kuriame atsisako kandidatuoti partijos pirmininko rinkimuose, išreikšdami paramą Gabrieliui Landsbergiui, nurodoma pranešime spaudai. Toks sprendimas aiškinamas ypatinga pandemine situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vieningo darbo Seime bei Vyriausybėje.

G.Landsbergis sakė esantis dėkingas už pareikštą pasitikėjimą iškeliant jo kandidatūrą. Tai jis vertina kaip siektų rezultatų įvertinimą.

„Per paskutinius šešerius metus partijai pavyko pasiekti daug, tačiau dideli iššūkiai laukia ir ateityje. Tai, kad rinkimuose likau vienas, yra man asmeniškai labai didelė atsakomybė. Reiškia partijoje yra supratimas, kad dabar reikia tęsti tai, kas pradėta ir, svarbiausia, užtikrinti sklandų Vyriausybės bei suburtos koalicijos darbą“, – teigia G.Landsbergis.

16 kandidatūrų

Kaip nurodoma TS-LKD išplatintame pranešime, šiuose pirmininko rinkimuose didžioji dauguma partijos skyrių ir struktūrų siūlė dabartinio pirmininko G.Landsbergio kandidatūrą (72 siūlymai).

Taip pat buvo siūlyti TS-LKD nariai: Paulius Saudargas (31 siūlymas), Laurynas Kasčiūnas (28), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (12), Gintarė Skaistė (5), Žygimantas Pavilionis (3), Jurgita Šiugždinienė (3), Arvydas Anušauskas (2), Audronius Ažubalis (2), Monika Navickienė (2).

Po vieną kartą siūlytos Valdo Benkunsko, Irenos Degutienės, Rasos Juknevičienės, Mykolo Majausko, Kazio Starkevičiaus ir Šarūno Vaitkaus kandidatūros.

Visi pretendentai į kandidatus, išskyrus dabartinį TS-LKD pirmininką G.Landsbergį, pasirašė bendrą atsisakymą kandidatuoti šiuose partijos pirmininko rinkimuose, tokį sprendimą grindžiant ypatinga pandemine situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vieningo darbo Seime bei Vyriausybėje.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu, suprasdami Lietuvos žmonių pasitikėjimą mūsų rinkimų programa ir siekdami tą pasitikėjimą pateisinti, atsisakome kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose ir kviečiame telktis Lietuvai svarbiems darbams,“ – teigiama iškeltų TS-LKD narių pasirašytame rašte.

Kampanija trukdytų dirbti

Be G.Landsberio daugiausiai palaikymo iš partijos skyrių bei struktūrų sulaukęs Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas teigia, jog toks apsisprendimas kilo iš matymo, jog aktyvi partijos pirmininko rinkimų kampanija trukdytų nuosekliai ir kryptingai dirbti Vyriausybei bei frakcijai Seime, atitrauktų jos narių dėmesį nuo svarbių neatidėliotinų darbų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paulius Saudargas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paulius Saudargas

„Šiuo metu ne tarpusavio konkurencija vidinėse partinėse kovose, bet darbai čia ir dabar Lietuvos labui Seime bei Vyriausybėje, tiek išsivaduojant iš pandemijos ir mažinant jos pasekmes ekonomikai, tiek apginant mūsų bendruomenės atstovaujamas vertybes ir žmonių saugumą, yra visos partijos prioritetas,“ – teigia P.Saudargas.

Jis pakvietė kitus kandidatus priimti bendrą sprendimą nekandidatuoti ir tuo būdu be visuotinių rinkimų pritarti tolesniam G.Landsbergio pirmininkavimui TS-LKD.

Pagal TS-LKD pirmininko rinkimų tvarką, susiklosčius situacijai, kai rinkimuose dalyvauja ir yra patvirtinamas tik vienas kandidatas į partijos vadovus, sprendimą dėl tolimesnės rinkimų eigos siūlys TS-LKD Priežiūros komitetas ir tvirtins partijos Taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min