Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 30d. 23:45

Koronavirusas Panevėžyje: nauji užsikrėtimai teatre, gimnazijoje, savivaldybėje ir krepšinio klube

COVID-19 pacientai atvežami į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Koronavirusas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse. Dar 38 atvejai registruoti Tauragės, 37 Panevėžio, 31 Marijampolės, 21 Alytaus ir 12 Utenos apskrityse. Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Tačiau šie skaičiai bus dar tikslinti, nes ne visų atvejų epidemiologiniai tyrimai šiuo metu baigti.

Panevėžio mieste praėjusią parą registruoti 13 atvejų, susiję su protrūkiais Respublikinės Panevėžio ligoninės padaliniuose, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, Juozo Miltinio gimnazijoje, Panevėžio pataisos namuose, krepšinio klube „Lietkabelis“.

Serga keturi

J.Miltinio dramos teatre liga jau nustatyta 4 darbuotojams.

„Grįžus iš festivalio Varėnoje, COVID-19 nustatyta techniniam darbuotojui. Po to, atlikus testą, paaiškėjo, kad serga dar vienas asmuo. Užvakar gavau informaciją, kad koronavirusas nustatytas dar dviem teatro darbuotojams. Iš viso, iš 26 teatrų festivalyje dalyvavusiųjų teatro darbuotojų, serga keturi žmonės. Kas tokie, netikslinsiu“, – paaiškino situaciją teatre įstaigos vadovas Antanas Venckus.

Dirbs nuotoliniu būdu

Vakar patvirtinus 6-ąjį COVID-19 ligos atvejį miesto Savivaldybėje, administracijos vadovai priėmė sprendimą dėl darbo nuotoliniu būdu.

„Atsižvelgiant į susidariusią epidemiologinę situaciją Savivaldybėje, nuspręsta, kad tinkamiausia prevencijos priemonė – darbuotojams, kurie gali atlikti savo funkcijas tokiu būdu, dirbti nuotoliu. Užtikriname, kad paslaugų teikimas gyventojams nenutrūks – darbai organizuojami operatyviai, rengiami nuotoliniai susirinkimai, vykdomi patikrinimai bei kitos funkcijos. Kol kas numatėme, kad darbas nuotoliu vyks iki lapkričio 6 dienos“, – teigia administracijos direktorius Tomas Jukna.

Susirgo vaikas

Panevėžio pataisos namai neišsisuko nuo COVID-19 atvejo. Iš įkalinimo įstaigos į Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinę kliniką vakar atvežtas mažylis ir jo motina – vaikui nustatytas koronavirusas.

Motina ir daugiau kaip metukų vaikas, iš Pataisos namų vaiko ir motinos skyriaus buvo atvežti į Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinę kliniką. Susirgusio vaiko motinos testas – neigiamas.

Liga neaplenkė krepšininkų

Panevėžio krepšinio klubui „Lietkabeliui“ nepavyko išvengti koronaviruso atvejų klube.

Klubas oficialiai pranešė, jog, atlikus COVID-19 testus visai komandai, virusu užsikrėtė du žaidėjai.

Dėl šios priežasties yra nukeliamos šiandien turėjusios įvykti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės tarp „Lietkabelio“ ir Alytaus „Dzūkijos“.

Įmonė nedirba

Be to, serga ir bendrovės „Naideka“ darbuotojai. Įmonės vadovas Juozas Racickas patvirtino, kad koronavirusas uždarė įmonę iki lapkričio 3 dienos.

„Serga 9 įmonės darbuotojai, o „Naidekoje“ dirba 59 darbuotojai. Nesinori, kad susirgtų daugiau, įmonė nedirbs iki lapkričio 3 dienos.

Liga nesitraukia iš gimnazijos

Koronavirusu šiuo metu serga vienas J.Miltinio gimnazijos gimnazistas. Švietimo įstaigos direktorius Vytautas Raišys aiškino, kad po buvusio ankstesnio protrūkio švietimo įstaigoje visi buvo sugrįžę, bet prasidėjus rudens atostogoms, susirgo vienas gimnazistas.

„Apie jo ligą sužinojome spalio 26 dieną. Todėl dalis gimnazijos moksleivių – 53 mokiniai – saviizoliacijoje. Jie karantine bus iki lapkričio 1 dienos. Jie karantine bus iki lapkričio 1 dienos. Tačiau, nors paaiškėjus, kad jų testai neigiami, į gimnaziją negrįš. Nuo lapkričio 3 dienos, kaip ir visoje šalyje, gimnazijose mokslai vyks nuotoliniu būdu“, – teigė. V.Raišys.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 13 tūkst. 823 asmenys, 8918 – tebeserga, 4691 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 157 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 57 užsikrėtusieji.mai-teatre-gimnazijoje-savivaldybeje-ir-krepsinio-klube/

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min