Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 17:59

Koronaviruso kamuojamos Plungės meras: „Kas stipriai dirba, tas ir skaičius tokius turi“

Karantinas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Karantinas Vilniuje

Plungės rajono savivaldybė jau kelinta para yra labiausiai paveikta koronaviruso šalyje: virusas paplito po įmones, ugdymo įstaigas, dabar židinys aptiktas ir globos namuose. Rajono meras Audrius Klišonis teigė, kad rezultatus galėjo lemti ir didelės testavimo apimtys.

„Viena vertus – skaičiai dideli, bet norisi pasidžiaugti ir ligoninės, mobilaus punkto darbu. Per parą atliekama 150–180 testų. Vakar jų atlikta per 200. Kas dirba stipriai, tas ir skaičius tokius turi“, – 15min teigė A.Klišonis. Beveik 33 tūkst. gyventojų turinčiame rajone yra 237 asmenys, kuriems nustatytas COVID-19. 100 tūkst. gyventojų tenka 718 atvejų.

Pastarosiomis paromis buvo testuojami jau užsikrėtusių asmenų šeimos nariai, analizuota, kaip plinta virusas. „Plungės gyventojai geranoriški, supranta grėsmę, ir nebuvo atvejo, kad kas piktybiškai nesutiktų tirtis“, – pastebėjo meras.

Kelios stambios pramonės įmonės turi savo mobilius punktus, kai kurios pasirūpina transportu ir veža tirti darbuotojus ir iki Klaipėdos.

Protrūkis – globos namuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie židinį Plungės rajone, Stonaičių globos namuose. Užfiksavus pirmąjį atvejį šiuose globos namuose, buvo atsiųsti specialistai iš mobilaus punkto. Tirti asmenys, kurie jautė koronavirusui būdingus simptomus ar turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju. Iš viso paimta 50 mėginių. 37 buvo teigiami.

Trečiadienį surengtas pasitarimas, dėl židinio suvaldymo konsultavo Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas. Globos namų, kur gyvena psichinių sutrikimų turintys žmonės, darbuotojai apmokyti, kaip valdyti srautus. Aptarta galimybė turėti rezervinę komandą, jei reikėtų darbuotojų globos namuose.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Plungė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Plungė

Šiuo metu pacientai, kuriems nustatytas COVID-19 ir jie jaučiasi prasčiau, gabenami į ligoninę Šiauliuose.

Ruošiamasi, kad pacientus, kurie karščiuoja, bet būklė yra gera, galėtų priimti ir vietos ligoninė.

Į mokyklas grįš tik pradinukai

Jau kurį laiką Plungės rajone vyresniųjų klasių vaikai mokosi nuotoliniu būdu. Stipriausiai virusas paplito Senamiesčio mokykloje. Dar prieš kelias dienas epidemiologai su židiniu šioje mokykloje siejo per 40 atvejų.

Po moksleivių atostogų kontaktiniu būdu mokysis tik pradinukai.

„Matome, kad nuo koronaviruso nukentėjo ne visos mokyklos, kai kuriose nebuvo fiksuota nė vieno atvejo. Plungė – pramonės miestas, svarbu užtikrinti galimybę žmonėms dirbti. Todėl galbūt tose mokyklose, kur atvejų nėra, galės būti kontaktinis ugdymas, galbūt pamainomis“, – svarstė A.Klišonis.

Plungėje virusas ėmė plisti prieš daugiau nei mėnesį, pradėjus fiksuoti pirmus atvejus vienoje metalo konstrukcijas gaminančioje įmonėje. Vėliau virusas pasiekė ugdymo įstaigas, užsikrėtė vaikai, pedagogai, jų šeimų nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

07:46
01:30
01:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min