Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 18:17

Korupcijos byla Šiaulių teisme: Panevėžio mero apklausai pusdienio nepakako

R.M.Račkauskas teisme
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / R.M.Račkauskas teisme

Šiandien Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir privačiame sektoriuje konsultavimo, viešinimo srityje dirbęs vilnietis M. V. kaltinami piktnaudžiavimu, tęsė kaltinamųjų apklausą. M. V., kuris buvo kaltinamas padėjimu piktnaudžiauti, byla nutraukta, kaltinamajam mirus. Šiandien teismui parodymus davė kaltinamasis R.M.Račkauskui. Mero apklausa užsitęsė, byloje paskelbta pertrauka.

Prieš atsakydamas į proceso dalyvių klausimus, R.M.Račkauskas teismui teigė galįs tik patvirtinti anksčiau duotus savo parodymus – savo kaltės nepripažįsta, kaip valstybės tarnautojas jokių veikų, kurios jam inkriminuojamos šioje baudžiamojoje byloje, nepadarė, dėl jo veiklos nei valstybė, nei Panevėžio miesto savivaldybė nuostolių nepatyrė.

Pasak kaltinamojo, priešingai, dabar miesto gyvenime vyksta daug teigiamų pokyčių. Į valstybės kaltinimą byloje palaikančios prokurorės klausimą apie jo ir patarėjos G.Maskoliūnienės santykius, meras atsakė, jog tie santykiai esantys tarnybiniai, o M. V. ir jį sieję tik dalykiniai santykiai.

Prokurorė R.M.Račkausko klausė, koks buvęs jo vaidmuo miesto savivaldybei organizuojant viešuosius pirkimus? Kaltinamasis atsakė, jog jis viešųjų pirkimų neorganizuoja, tam esantys atitinkami savivaldybės skyriai, asmenys.

Valstybės kaltintoja R.M.Račkausko klausė, kaip jo kabinete atsidūrė su viešaisiais pirkimais susiję dokumentai, kurie buvo rasti atliekant kratą? Atsakydamas į pateiktą klausimą, kaltinamasis teigė manantis, jog juos galėjo palikti kuris nors iš viešųjų pirkimų darbuotojų, tačiau patikslino, jog pats tokių dokumentų neprašęs.

Meras tvirtino, jog ir jokių nurodymų, susijusių su viešaisiais pirkimais, tiesiogiai niekam nedavęs. Prokurorės paklaustas, ar jo kabinete buvo kalbama apie viešuosius pirkimus, meras atsakė, kad jo kabinete vyksta įvairių pokalbių.

R.M.Račkauskas teismui tvirtino, jog M. V. pateikti pasiūlymai dėl strateginės komunikacijos buvo patrauklūs ir vertingi, todėl jie ir buvę pasirinkti. Prokurorė kaltinamojo klausė, kodėl viešajame pirkime nebuvo daugiau dalyvių? R.M.Račkauskas atsakė, kad vykdydami mažos vertės pirkimą įstatymų savivaldybė nepažeidė.

Prokurorės paklaustas, ar jo kabinete buvo kalbama apie viešuosius pirkimus, meras atsakė, kad jo kabinete vyksta įvairių pokalbių.

Kaltinamasis neneigė, jog viename iš pokalbių M. V. jam užsiminęs, jog savo paslaugas komunikacijos srityje galįs pasiūlyti ir artėjančiuose mero rinkimuose.

Kaltinamojo R.M.Račkausko apklausa bus tęsiama artimiausiame teismo posėdyje. Teismas taip pat numato išklausyti vieną iš slaptai įrašytų garso pokalbių. Valstybės kaltintojai pavesta teismui pateikti papildomų duomenų, susijusių su kriminalinės žvalgybos atliktais konkrečiais veiksmais.

Pirmoji iš kaltinamųjų byloje parodymus davė Panevėžio mero patarėja G.Maskoliūnienė, išklausyti jos parodymų teismui prireikė trijų posėdžių.

Duodama teismui parodymus, kaltinamoji sakė, jog savo kaltės nepripažįsta, anot jos, nieko savo naudai nedariusi, visi darbai buvę atlikti savivaldybės naudai.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė teisme (2018 m.)
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė teisme (2018 m.)

G.Maskoliūnienė negalėjo prisiminti visų įvykio detalių, todėl nenorėdama suklysti atsakydama į užduodamus klausimus kartu su gynėju prašė iš pradžių išklausyti vaizdo, garso įrašus. Kaltinamosios apklausa vyko numatyta tvarka: iš pradžių buvo išklausomi kaltinamųjų pokalbių garso įrašai, po to kaltinamajai užduodami klausimai.

Toks procesas pareikalavo daugiau laiko, todėl kaltinamosios apklausai prireikė daugiau posėdžių. Po kiekvieno išklausyto slaptai įrašyto pokalbio epizodo prokurorė kaltinamajai G.Maskoliūnienei pateikė klausimų, tačiau ne kiekvienu atveju moteris galėjo pateikti savo paaiškinimus, kaltinamoji teigė, jog neprisimena gautų dokumentų turinio. G.Maskoliūnienė pareiškė pastabų ir dėl pokalbių įrašų kokybės.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galbūt davė neteisėtus nurodymus miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtariama, taip buvo siekiama, kad organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų savivaldybės, laimėtoja taptų su M. V. susijusi įmonė.

Taip pat gali būti, jog su šiuo asmeniu iš anksto buvo suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš vilniečio atstovaujamos bendrovės.

Baudžiamoji byla, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos, prokuratūros pareigūnai, Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 2019 metų vasarą, primenama teismo atstovo antradienį paviešintame pranešime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min