Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 15, 18:30

Krašto apsaugos savanorių pajėgos 31-ąsias metines pasitinka su nauja ginkluote ir technika

Sausio 17 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) minės 31-ąsias pajėgų įkūrimo metines. 12 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo įvyks iškilminga rikiuotė, kurioje kariai savanoriai šiais metais stovės su moderniais ginklais, ant kurių sumontuota nauja optika, bei naujomis transporto priemonėmis.
Pirmoji Savanorių pajėgų istorijoje – virtuali rikiuotė
KASP / KASP archyvo nuotr.

„Apžvelgiant 31-erius Krašto apsaugos savanorių pajėgų gyvavimo metus, galime įvertinti kaip gerėjo karių savanorių aprūpinimas, kokią kovinę patirtį įgijome, kokį kokybinį ir kiekybinį pokytį pasiekėme. Kariai savanoriai kasmet tobulėja tarptautinėse pratybose ir operacijose, taktikos ir medicinos kursuose, gilina karybos žinias ir įgūdžius. Siekiame, kad karys savanoris, vykdydamas jam keliamas užduotis, būtų viskuo aprūpintas, todėl dėka naujų įsigijimų ir NATO sąjungininkų paramos, pastaruoju metu sparčiai atnaujiname ginkluotę ir techniką.

Per tris dešimtmečius nepasikeitė tik savanorių dvasia, ji išliko tokia pat stipri. Į Savanorių pajėgas ateina patriotiškai nusiteikę žmonės, jaučiantys pareigą ir atsakomybę būti pasirengusiems savo šalies gynybai. Ačiū jiems už tai. Nors pastarųjų dvejų metų pandemija ir situacija pasienyje kėlė nemažai iššūkių, tačiau dėl to mes tapome dar stipresnėmis pajėgomis“, – sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius.

Savanorių pajėgų minėjimo renginiai prasidės 10 val. Šv. Mišiomis, kurias aukos arkivyskupas Gintaras Grušas Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje.

12 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo vyks iškilminga rikiuotė. Rikiuotės metu skambės sveikinimo kalbos, gros KASP bigbendas, bus apdovanojama 2021 metų geriausia Savanorių pajėgų kuopa bei iššautos trys salvės iš istorinės Savanorių pajėgų patrankos. Tylos minute bus pagerbti žuvę už Lietuvos laisvę ir padėtos gėlės ant žuvusių karių kapų. Iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus KASP štabo ir rinktinių vadai, puskarininkiai, visų KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos būrys, svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Amerikos.

Iškilmingai, 31-ųjų įkūrimo metinių rikiuotei vadovaus KASP vadas plk. L.Kubilius. Savanorių pajėgų kariai pirmą kartą rikiuotėje stovės ir su balandžio mėnesį iš Amerikiečių gautais prieštankiniais ginklais LAW 72, o ant G-36 ginklų pritaisytomis naujomis optikomis. Nepriklausomybės aikštėje šalia karių stovės ir nauja KASP technika – keturračiai bei mikroautobusai.

Nuo 14 val. Vilniaus Rotušės aikštėje bus eksponuojami KASP 31-erių metų veiklą atspindinti fotografijų paroda, kuri veiks iki sausio 23 d. Sausio 17 d., kaip ir kasmet, bus atnaujinamos bendradarbiavimo sutartys tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos savanoriškųjų krašto gynybos pajėgų. Lietuvos kariuomenės vadas apdovanos karių savanorių darbdavius, o šešiems kariams savanoriams bus suteikti Garbės savanorio vardai.

Pernai dėl pandemijos iškilmingos rikiuotės organizuoti negalėjome, todėl prie LR Seimo vienai dienai iškėlėme KASP vėliavą, o rikiuotę pirmą kartą darėme virtualiu būdu. Šiais metais kviečiame mūsų šventę paminėti kartu, tačiau prašome laikytis visų nustatytų reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19 ) prevencijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min