TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kreipimąsi į teismą palengvins paruošti dokumentų šablonai

Teismas
Martyno Vizdbelio/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyventojams, prašantiems teismo leisti nutraukti santuoką bendru sutarimu ar parduoti butą, kuriame gyvena nepilnamečiai vaikai, ir kitais atvejais bus patogiau kreiptis į teismą. Jie tai galės padaryti naudodamiesi Teisingumo ministro sudarytos darbo grupės parengtais dokumentų šablonais, skelbiamais ir interneto svetainėse.

Iki šiol atskirus procesinių dokumentų šablonus internete viešai skelbė tik kai kurie teismai, privatūs subjektai ar teisės portalai, tačiau pateikiamų dokumentų formos nebuvo susistemintos į vieną, visiems asmenims patogiai prieinamą sąrašą-rinkinį. Jų formos ir turinys skyrėsi, todėl buvo sudėtinga nustatyti, kurie iš elektroninėje erdvėje randamų dokumentų šablonų atitinka procesiniams dokumentams keliamus reikalavimus.

Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, šiandien žmonėms dažnai negali apginti savo teisių, nes nežino, kaip kreiptis į teismą, o susimokėti už profesionalų pagalbą nėra pajėgūs. Teismai taipogi priversti nuolat grąžinti pateikiamus dokumentus, nes juose yra trūkumų, todėl apsikrauna darbu, ilgėja eilės teismuose. Paviešinus konkrečius ir suprantamus dokumentų šablonus tikimasi procesą padaryti paprastesnį ir patogesnį tiek gyventojams, tiek teismams.

Darbo grupės parengti dokumentų šablonai yra pavyzdiniai ir tik rekomendacinio, o ne privalomojo pobūdžio. Kiekviename jų yra pateikiami paaiškinimai, kokie duomenys turi būti įrašyti, kokius dokumentus reikėtų pateikti kartu su prašymo ar pareiškimo forma.

Sudarytas rinkinys yra skirtas padėti asmenims parengti procesinius dokumentus, naudojamus civiliniame ir administraciniame procesuose bei administracinių teisės pažeidimų teisenoje. Dalis šablonų, naudojamų baudžiamajame procese, jau ankščiau buvo patvirtinti LR generalinio prokuroro įsakymu. Juos rasti galima interneto tinklalapyje www.prokuraturos.lt.

Dokumentų šablonus rengusios darbo grupės veikloje dalyvavo Teisingumo ministerijos, teismų, Vilniaus valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos, Nacionalinės teismų administracijos, Lietuvos advokatūros ir VšĮ Vilniaus universiteto teisės klinikos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teismas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min