Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 22d. 09:13

Krizės metu Seimo valdininkai planuoja, kad kitų metų Seimo iždas turėtų išaugti

Akimirkos iš sesijos atidarymo Vilniuje, Seimo rūmuose.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Akimirkos iš sesijos atidarymo Vilniuje, Seimo rūmuose.

Parlamento valdininkai planuoja, kad bent Seimo rūmuose krizė turėtų baigtis, o kitų metų Seimo iždas turėtų būti didesnis nei šiemetinis.

Tai rodo kanceliarijos patvirtintas 2009–2011 metų strateginis jos veiklos planas. Parlamento valdininkai planuoja, kad Seimo iždas jau 2010 metais bus kone 10 mln. pilnesnis nei šiemet. 2011-aisiais į jį turėtų pribyrėti dar daugiau, rašo „Lietuvos rytas".

Strateginius veiklos planus kanceliarijos valdininkai ėmė kurti, kai prieš keletą metų parlamentą sukrėtė privilegijų skandalas.

2008–2009 m. strategijoje buvo suplanuota, kad Seimas šiemet gaus 130,1 mln. litų – kone 6 mln. daugiau nei pernai.

Parlamento valdininkai buvo suskaičiavę, kad vien senųjų Seimo rūmų remontas, pradėtas iš karto po naujosios salės statybų, praris mažiausiai 30 mln. litų.

Šių metų pradžioje Seimui buvo skirta 125,4 mln. litų. Pavasarį ši suma sumažėjo iki 111,9 mln. litų.

Dar keliais milijonais Seimo biudžetas buvo apkarpytas pastarąjį kartą raižant valstybės biudžetą.
Finansų ministerija jau pranešė, kad Seimui linkusi skirti ne daugiau kaip 80 mln. litų – gerokai mažiau, nei parlamentui skirta šiemet. Seimo valdininkai prašė skirti bent 88 mln. litų.

Vasarą sukurtas 2009–2011 m. strateginis veiklos planas Seimo kanceliarijos vadovų buvo patvirtintas net du kartus.

Antrą sykį – jau po ginčų su Finansų ministerija.

Tačiau pagrindiniai skaičiai, palyginti su pradiniu variantu, nesumažėjo. Plane skelbiama, kad kitąmet parlamento piniginė išsipūs iki 120,7 mln., o 2011 metais – iki 122,8 mln. litų.

Kam kitiems metams reikia papildomų milijonų ir kur Seimas juos išleis, suprasti gana sunku.
Juolab kad politikų ir juos aptarnaujančių valdininkų darbo užmokesčio fondas turėtų kiek sumažėti, o šių metų lygį pasieks tik 2011-aisiais.

Kam kitais metais reikės papildomų maždaug 12 mln. litų pagal programą „Seimo ir Seimo kanceliarijos veiklos užtikrinimas", nepaaiškinta.

Tačiau iš dokumento aiškėja, kad Seimas kitąmet ir 2011 metais planuoja daugiau išlaidauti „darbui ES narystės sąlygomis", taip pat išlaikydamas garažus, viešbučius ir poilsiavietes. „Specialiajai lėšų, gaunamų už teikiamas paslaugas, programai", kuriai šiemet skirta 276 tūkst. litų, 2010 ir 2011 metais Seimas planuoja išleisti po 2,8 mln. litų.

Tokie planai kurpiami, nors politikai ketina privatizuoti Seimui priklausančias poilsiavietes.
Šių planų nesugebėjo paaiškinti ir laikinasis Seimo kanceliarijos vadovas Gedeminas Aleksonis. Jis tik postringavo, kad šie skaičiavimai – išankstiniai.

Strategijos autoriai, reikalaudami daugiau pinigų Seimui, prognozuoja, jog visos šalies padėtis tik dar labiau blogės: „Esant tokiai makroekonominei situacijai, kyla abejonių, ar pavyks sklandžiai įgyvendinti numatytąjį krizės įveikimo planą."

Vis augančio Seimo finansinio apetito planuotojai viso šalies ūkio atsigavimą prognozuoja tik 2011 metais. 

Temos: 1 Seimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min