Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visuomenininkai siūlo A.Valinskui į kultūros ministro pareigas deleguoti I.Marčiulionytę

Ina Marčiulionytė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Ina Marčiulionytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kultūros veikėjai oficialiai išplatintame laiške siūlo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderiui Arūnui Valinskui patikėti kultūros ministro postą ambasadorei Inai Marčiulionytei.

„Mes žinome, kad pagal nusistovėjusią tvarką ministrais tampa atitinkamos partijos nariai, bet, mūsų manymu, jūsų partijos autoritetas tikrai išaugtų, jei jos dėka būtų paskirtas kompetentingas kultūros ministras. Būtų prasminga savo partijos vardu pakviesti į šį postą kad ir nepartinį žmogų, tačiau išmanantį specialistą“, – išplatintame pranešime teigia visuomenininkai.

Anot pranešimo, kultūros veikėjams atrodo, kad ambasadorė I.Marčiulionytė galėtų būti rimta kandidatė.

„Ji sėkmingai dirbo kultūros viceministre 1999–2003 m., vėliau ambasadore prie UNESCO, užsitarnavo ten gerą vardą ir tarptautinį pripažinimą. I.Marčiulionytė puikiai pažįsta mūsų kultūros sektorių, yra gerbiama Lietuvoje ir užsienyje, laisvai kalba užsienio kalbomis“, – argumentus pateikia kultūros veikėjai.

Visuomenininkai teigia esantys labai rimtai susirūpinę dėl pastarųjų metų Kultūros ministerijos veiklos ir viliasi, kad į šį postą bus pasirinktas tinkamas žmogus. Pasak jų, ministru turėtų tapti visuomenėje ir tarp kultūros darbuotojų pasitikėjimą ar autoritetą turinti asmenybė, mokanti užsienio kalbų ir turinti kultūros plėtros viziją.

„Sklando visokie gandai, minimos įvairios pavardės, kurios kelia nerimą kultūros žmonėms. Būtų daugiau nei liūdna, jeigu vienas neturintis patirties asmuo būtų pakeistas kitu lygiai taip pat nepatyrusiu vadovauti kultūros sektoriui žmogumi“, – teigia kultūros veikėjai.

Laišką A.Valinskui pasirašė poetas Kornelijus Platelis, rašytojo Balio Sruogos duktė Dalia Sruogaitė, lietuvių literatūros tyrinėtoja Vanda Zaborskaitė, literatūrologai Saulius Žukas ir Irena Veisaitė, istorikė Irena Vaišvilaitė, žurnalistai Birutė Garbaravičienė ir Romas Sakadolskis, festivalio „Kino pavasaris“ vadovė Vida Ramaškienė, restauratorius Arūnas Bėkšta, muzikologai Edmundas Gedgaudas, Emilija Sakadolskienė ir Rita Nomicaitė, režisierė, aktorė Birutė Marcinkevičiūtė-Mar, kino prodiuserė Uljana Kim, kino režisieriai Arūnas Matelis ir Kristijonas Vildžiūnas, kultūros istorikas, visuomenės veikėjas Darius Kuolys, kompozitorė Onutė Narbutaitė ir kiti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min